Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн підскочив до річного максимуму, ексглава FTX дав свідчення, нові моделі майнерів, Ledger випустив гучне оновлення, в Lightning Network виявили баг, Індекс жадібності та страху зріс, Біткоїн-кандидат бере участь у виборах президента Мексики.

Курс біткоїна раптово підскочив до $35 000

Курс біткоїна 24 жовтня досяг цінового рівня $35 300 уперше з травня 2022 року на тлі позитивних очікувань інвесторів щодо заявок на спотові біткоїн-ETF.

Враховуючи важливість рівня опору в $30 000–31 000, бикам дуже важливо закріпитися вище за нього і перетворити його на рівень підтримки.

Ексглава FTX дав свідчення у суді

Засновник збанкрутілої біржі FTX Сем Бенкман-Фрід у четвер, 26 жовтня, вперше дав свідчення в суді, заявивши, що не вважає себе винним у краху торгової платформи.

Втім, зауваження прокурора з проханням «вказати, де в угоді зазначено, що Alameda має право витрачати кошти клієнтів», було для Бенкмана-Фріда несподіваним. На інші запитання з боку обвинувачення засновник FTX відповідав невпевнено та заплутано.

Bitmain та MicroBT презентували нові моделі майнерів

Виробник майнінгового обладнання Bitmain 25 жовтня презентував нову модель Antminer T21. Цей пристрій має такі характеристики: швидкість хешування 190 TH/s, показник енергоефективності 19 J/T.

Компанія MicroBT на заході Blockchain Life 2023 у Дубаї представила своє останнє покоління майнінгових установок – серію WhatsMiner M60, що охоплює моделі з гідро-, імерсійним та повітряним охолодженням. Ці пристрої мають швидкість хешування від 150 TH/s до 390 TH/s та показник енергоефективності від 18,5 J/T до 19,9 J/T. Дані моделі містять майнери з гідро-, імерсійним та повітряним охолодженням.

Ledger випустив оновлення Recover

Виробник апаратних гаманців Ledger у вівторок, 24 жовтня, офіційно презентував оновлення Recover, яке раніше викликало неоднозначні оцінки користувачів.

Вперше Ledger анонсував функцію Recover у травні 2023 року, вона активується через прошивку 2.2.1 та передбачає поділ seed-фрази на три частини. Зберігання мають здійснювати три різних кастодіани: Ledger, Coincover та EscrowTech.

У Lightning Network знайшли критичну вразливість

З команди розробників Lightning Network пішов дослідник у галузі безпеки Антуан Ріар, посилаючись на фундаментальні проблеми мережі. За його словами, новий клас атак із заміною циклів, ставить Lightning у «небезпечне становище».

Атака «циклічна заміна» спрямована на платіжні канали. Це новий тип атаки, що дозволяє зловмиснику вкрасти кошти в учасника каналу, використовуючи невідповідність між окремими мемпулами.

Індекс жадібності та страху на дворічному максимумі

Індекс жадібності та страху серед біткоїн-інвесторів досяг 72 балів і сигналізує про стан «жадібності» на ринку.

Так, настрої на ринку біткоїна повернулися до рівнів середини листопада 2021 року, коли ціна BTC сягнула $69 000.

Кандидатка у президенти Мексики виступає за біткоїн

Мексиканська конгресвумен від штату Нуево-Леон Індіра Кемпіс, яка висунула свою кандидатуру на пост президента країни, має намір зробити біткоїн невід'ємною частиною своєї політичної програми.

Про необхідність ухвалення BTC Кемпіс уперше заявила у лютому 2022 року. Під час розроблення відповідного законопроєкту вона орієнтувалася на законодавство Сальвадору.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024