Ексглава FTX дав свідчення у суді

Ексглава FTX дав свідчення у суді

Бенкман-Фрід намагався подати крах біржі як неминучу випадковість.

Засновник збанкрутілої біржі FTX Сем Бенкман-Фрід у четвер, 26 жовтня, вперше дав свідчення в суді, заявивши, що не вважає себе винним у краху торговельної платформи. Про це повідомляє CoinDesk.

Під час виступу Бенкман-Фрід намагався представити крах своєї багатомільярдної криптовалютної біржі FTX як неминучу випадковість. Він також хотів переконати, що, передаючи клієнтські кошти афілійованій компанії Alameda Research, FTX не порушувала закон, оскільки «за багатьох обставин» Alameda могла брати кредити у FTX для торгових чи інвестиційних цілей.

Втім зауваження прокурора з проханням «вказати, де в угоді зазначено, що Alameda має право витрачати кошти клієнтів», було для Бенкмана-Фріда несподіваним. На інші запитання з боку обвинувачення засновник FTX відповідав невпевнено та заплутано.

Під час слухання згадали організацію North Dimension, яка використовувалась для отримання депозитів від клієнтів FTX. На думку прокуратури, це тіньова структура, через яку FTX могла відмивати гроші. Однак засновник майданчика заявив, що не пам'ятає подробиць розбіжностей з приводу North Dimension, крім того, що це був більш зручний спосіб для користувачів вносити активи.

Суддю не впевнили свідчення Бенкмана-Фріда. Він також зауважив, що підсудний говорив уникливо, неодноразово відповідаючи на запитання, а на деякі важливі питання про змішування клієнтських коштів не міг нічого згадати. Проте колишній глава FTX не визнав себе винним за п'ятьма пунктами звинувачення у змові та двома пунктам звинувачення у шахрайстві.

Це засідання суду відбувалося без присутності присяжних. Друге судове засідання, на якому розглядатимуться ще п'ять пунктів обвинувачення, заплановано на березень 2024 року.

Про шахрайства у FTX

У листопаді третя за обсягом торгів цифровими активами біржа FTX оголосила про банкрутство. Менеджменту не вдалося залучити $9,4 млрд для покриття дефіциту між зобов'язаннями та наявними активами компанії. Кризу також спричинило несанкціоноване використання коштів клієнтів через пов'язану компанію Alameda Research.

Колишня генеральна директорка Alameda Research Керолайн Еллісон 10 жовтня дала свідчення в суді, де зізналася у шахрайстві за вказівкою засновника біржі FTX Сема Бенкмана-Фріда.

Зокрема, вона повідомила, що маніпулювала балансами, аби фінансове становище Alameda Research мало менш ризикований вигляд для інвесторів, і розповіла, що Alameda позичала кошти у FTX для власних інвестицій. Вона також розповіла, що кошти FTX використовувалися для позик інсайдерам і політичних пожертвувань. До того ж Alameda Research отримувала доступ до додаткових коштів, які не могли б бути отримані за умови об'єктивного висвітлення фінансового стану компанії.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Що сьогодні обіцяють постраждалим клієнтам

У суді США з питань банкрутства, в межах справи згідно з главою 11, вдалося досягти мирової угоди між боржниками та кредиторами торговельного майданчика, відповідно до якої клієнти FTX.com та FTX US отримають близько $8,9 млрд і $166 млн відповідно.

Таким чином клієнти збанкрутілої біржі можуть отримати понад 90% своїх активів у межах запропонованого врегулювання.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024