Клієнтам FTX обіцяють повернути 90% коштів

Клієнтам FTX обіцяють повернути 90% коштів

Основний обсяг компенсацій планується виплатити до кінця другого кварталу 2024 року.

Клієнти збанкрутілої біржі FTX та її американської компанії FTX US можуть отримати понад 90% своїх активів в рамках запропонованого врегулювання, досягнутого між боржниками та кредиторами FTX. Про це повідомляє Cointelegraph.

Мирова угода, досягнута в межах справи за Главою 11 у Суді США з питань банкрутства в штаті Делавер, включає «Позов про відшкодування дефіциту», згідно з яким клієнти FTX.com і FTX US отримають близько $8,9 млрд і $166 млн відповідно.

Очікується, що ці кошти будуть виплачені до кінця другого кварталу 2024 року, якщо їх схвалить суд у справах про банкрутство. FTX планує розділити активи на три пули, зосередившись на активах, призначених для клієнтів FTX.com, клієнтів у США та загальному пулі інших активів.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Додаткові умови

Однак запропонований план також передбачає певні умови. Клієнти, які вивели з біржі понад $250 000 протягом дев'яти днів після банкрутства, можуть розраховувати на зменшення своїх вимог на 15% від суми, тоді як вимоги, менші за $250 000, залишаться незмінними.

Мирова угода може також виключити інсайдерів, афілійованих осіб та клієнтів, які знали про нецільове використання депозитів клієнтів та корпоративних коштів. Мирова угода була досягнута під час розгляду резонансної справи засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда, якого звинувачують у шахрайстві й низці інших фінансових злочинів.

Банкрутство FTX

У листопаді третя за обсягом торгів цифровими активами біржа FTX оголосила про банкрутство. Менеджменту не вдалося залучити $9,4 млрд для покриття дефіциту між зобов’язаннями і наявними активами компанії. До кризи також призвело несанкціоноване використання коштів клієнтів через пов’язану компанію Alameda Research.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023