Як купити чи продати біткоїни в Україні

Як купити чи продати біткоїни в Україні

Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, використовуючи банківську картку.

Три способи покупки біткоїнів за гривні

Купити біткоїни за гривні в Україні можна кількома способами.

  1. Через централізовану біткоїн-біржу.
  2. Через онлайн-обмінник.
  3. Через біткоїн-гаманець із функцією обмінника.

Також існує спосіб купити BTC, знайшовши людину, котра хоче його продати, й при зустрічі реалізувати даний задум. Це буде максимально анонімно, оскільки про угоду знатимуть лише дві людини, втім цей варіант затратніший по часу. Також для цього потрібно мати власний біткоїн-гаманець, на адресу якого продавець зможе переказати придбані вами BTC.

Важливо! Перед тим як купувати біткоїни, варто подумати над місцем його зберігання. По суті, існує два варіанти зберігання біткоїнів – кастодіальний та некастодіальний гаманці.

Кастодіальний – централізований сервіс на кшталт банку, де відповідальність за збереження ваших грошей несе третя сторона (посередник). У нашому варіанті – це централізована біткоїн-біржа (або CEX), котра потребує проходження верифікації особи (KYC). Вона надає можливість зберігання і доступ до ринків (біржі).

Некастодіальний – децентралізований біткоїн-гаманець із відкритим вихідним кодом, котрий зберігає сід-фразу на пристрої (сід- або мнемо-фраза, зазвичай 12 або 24 слова, – це ключ до вашого біткоїн-гаманця, яку повинні знати лише ви й ніхто більше). Це, відповідно, дає повний контроль над власними активами.

Перейдемо до наших варіантів купівлі BTC за гривні в Україні.

Варіант перший. Централізована біткоїн-біржа

Для новачка це один з найпростіших та безпечних варіантів купівлі. Візьмемо для прикладу біржу Binance. Алгоритм дій буде такий:

Реєстрація на біржі – Проходження верифікації (завантаження документів + селфі з документом в руках) – Вибрати у верхньому меню Купити – Кредитна/Дебетова картка

Купити

Здійснити стандартну (уже) купівлю в інтернеті.

Карти

Після цього куплений біткоїн зараховується на ваш біржовий аккаунт.

Плюси: простота та швидкість, доступ до ринків – можливість продати/купити біткоїни на біржі по вигідному курсу.

Мінуси: потрібна реєстрація та проходження KYC, контроль над вашими біткоїнами на стороні централізованого сервісу, третя сторона знає про всі ваші транзакції, можливість у найближчому майбутньому правоохоронним органам отримувати інформацію про користувачів через систему спеціальних запитів.

Слід зазначити, що Існують й інші способи купівлі біткоїнів на біржі, але вони трохи складніші й вимагають освоєння базового функціонала сервісу (такі як: купівля BTC за UAH в біржовому стакані – тут буде найнижчий курс та купівля на P2P-ринку (Peer to Peer) – платформа всередині сервісу, котра поєднує покупців та продавців і надає систему обміну між ними напряму: гривні пересилаються з картки на картку контрагентів, біткоїн з одного гаманця на інший всередині біржі).

Варіант другий. Онлайн-обмінник

Даний спосіб є простим, але вимагає наявність власного біткоїн-гаманця, краще – некастодіального. Алгоритм дій наступний:

Йдете на вебресурс, наприклад bestchange.com (або його аналог, наприклад, exchangersmonitor.com – агрегатор, що відстежує курси обміну в кількох сотнях обмінників і надає всю необхідну інформацію, щоб обрати найкращий обмінник для переказу грошей), – Оберіть в лівому меню пару для обміну в колонці «Віддаєте» та «Отримуєте» – Правіше вам покаже список з обмінників із курсами та відгуками користувачів про них.

Бестчендж

Оберіть потрібний онлайн-обмінник згідно з описом, умовами та власним запитом і клацніть на нього для переходу на його вебсайт. Візьмемо для прикладу Exbase.io.

Обмінник 1

Оберіть пару для обміну в колонці «Віддаєте» та «Отримуєте», заповніть суму, на яку хочете купити біткоїни (в кожного онлайн обмінника є свій min ліміт, тому слід уважно читати умови), і тисніть Обміняти. Слід зазначити, що наразі не можна придбати біткоїни через ПриватБанк, тому слід використовувати інші банки.

Обмінник 2

Введіть адресу свого біткоїн-гаманця, номер банківської картки та е-мейл і тисніть Далі.

Обмінник 3

Перевірте дані та перейдіть до Оплати – Після здійснення оплати та її підтвердження (це може зайняти 10-15 хв) ви отримаєте куплені BTC на свій біткоїн-гаманець.

Плюси: немає реєстрації, простота та швидкість, збереження анонімності, контроль над власними активами, оскільки біткоїн зберігається на некастодіальному гаманці, купівля/продаж.

Мінуси: дорожчий курс купівлі, ніж на біржі, можливість купити маркований біткоїн (з чорного списку), котрий можуть заблокувати централізовані сервіси якщо ви його на них перешлете.

Варіант третій. Trustee Wallet з інтегрованою функцією онлайн-обмінника

Цей варіант зручний тим, що поєднує в собі некастодіальний мультивалютний гаманець і функцію обмінника. Це непогане децентралізоване рішення для старту у Біткоїн-сфері для новачка.

Після встановлення цього гаманця на свій смартфон ви отримуєте анонімний децентралізований гаманець (зберігання, відправити/отримати) та можливість купити/продати біткоїни за гривні (та ін. валюти) використовуючи свою банківську картку.

Алгоритм дій наступний:

Встановлюєте гаманець Trustee Wallet на свій смартфон і повторюєте все, як на зображенні нижче:

трасті 1

Важливо! Записати індивідуальну фразу відновлення доступу (вона ж сід-фраза, приватний ключ, мнемо-фраза, яка складається з 12 або 24 рандомних слів) потрібно у своєму блокноті (який я раджу завести вам суто під біткоїни та інші важливі паролі, бо їх буде більшати з часом) і зберігати його в надійному місці.

До даної сід-фрази доступ має бути лише у вас! Зрозумійте, якщо хтось буде знати вашу мнемо-фразу, ця людина з легкістю отримає доступ до ваших активів і, відповідно, зможе викрасти їх. Пам'ятайте фразу:

«Не твої ключі — не твої біткоїни!»

Також рекомендую налаштувати вхід у додаток по pin-коду в налаштуваннях безпеки гаманця:

Пін-код

У випадку якщо ви загубите/зламаєте (чи ін.) свій смартфон, на якому було встановлено гаманець, ви завжди зможете відновити його (і доступ до своїх активів) на будь-якому іншому смартфоні й у будь-якій точці світу, де є інтернет, просто скачавши додаток і ввівши свою сід-фразу для відновлення.

Далі вам потрібно клікнути в нижньому меню на Обмінник.

Обмін

Оберіть пару для обміну в колонці «Віддаєте» та «Отримуєте» і метод оплати, введіть суму. Вас попросить підв’язати картку, ввівши її номер і термін дії, для зручності здійснення транзакцій – Після тисніть на Знайти найкращу пропозицію – Далі вам покаже список зі знайдених пропозицій, де зможете вибрати найвигіднішу для себе та здійснити купівлю біткоїнів.

Важливо! Уважно перевіряйте усі дані та умови транзакцій. При виникненні будь-яких питань одразу пишіть у підтримку.

Плюси: анонімність, безпечне зберігання, без реєстрацій та процедур AML і KYC, професійна підтримка 24/7, простота та швидкість, контроль над власними активами, зручний у користуванні, функція обмінника всередині.

Мінуси: дорожчий курс купівлі, ніж на біржі, можливість купити маркований біткоїн (з чорного списку), котрий можуть заблокувати централізовані сервіси якщо ви його на них перешлете.

Висновок

Тепер ви знаєте про три прості та популярні варіанти купити біткоїни за гривні в Україні та їх особливості. В міру освоєння навичок роботи з біткоїнами, ви зможете компонувати їх між собою, згідно з вашими потребами.

Ніколи не пізно купувати та накопичувати біткоїни. Не бійтеся почати перехід на сторону децентралізованих фінансів та користуватися перевагами, які вони нам дають.

Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами У міру того, як Біткоїн стає все більш інтегрованим у повсякденне життя, ознайомтеся з деякими простими порадами, які допоможуть зберегти ваш біткоїн під час подорожей. Unchained Capital 18 травня 2024
Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Як використовувати мультипідпис, щоб усунути окремі точки відмови та підвищити безпеку ваших біткоїн-активів. Unchained Capital 05 травня 2024
Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Отримавши важко зароблену винагороду за видобуток біткоїна, майнери повинні вирішити, як зберігати свої прибутки. Це докладний посібник із самостійного зберігання для тих, хто забезпечує роботу мережі Біткоїна. Unchained Capital 28 квітня 2024