Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити

Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ви не контролюєте власні гроші.

Навіщо виводити біткоїни з біржі?

Якщо вам доводиться питати дозволу на використання того, що належить вам, це означає, що воно насправді вам не належить. Ви колись чули фразу «Не твої ключі, не твої монети»? Це так. Якщо ви не знімаєте кошти та зберігаєте свої приватні біткоїн-ключі, ви не контролюєте власні гроші. Залишаючи біткоїни на біржі, ви значною мірою покладаєтеся на третю особу.

Що таке приватні біткоїн-ключі?

Приватні біткоїн-ключі схожі на паролі, необхідні для переміщення ваших біткоїнів у мережі. Вам потрібні ваші приватні ключі, щоб відправити або витратити біткоїни. Якщо у вас немає цих ключів, це означає, що, ймовірно, хтось інший тримає їх для вас, як правило, біржа, така як Coinbase, або інший сторонній зберігач.

Коли ви користуєтеся послугами третьої сторони для зберігання своїх біткоїнів, ви наражаєтеся на безліч додаткових ризиків. Залишити свій біткоїн у зберігача означає, що ви повинні запитати дозволу на використання того, що ваше. Це все одно що довірити комусь іншому запам'ятати пароль від сімейного сейфу замість вас.

Які існують ризики, якщо довірити біткоїни біржі?

Без доступу до біткоїнів губляться всі властивості, які роблять біткоїн особливим. Він більше не стійкий до цензури. Ви більше не можете його вільно відправляти чи витрачати. Ваш біткоїн може бути примусово проданий у разі ліквідації. Ваші транзакції можуть бути заморожені або заблоковані. Доступ до ваших біткоїнів може бути заблоковано будь-якої миті. Довіряючи біткоїни біржі, ви наражаєте себе на значні ризики:

- Ви повинні бути впевнені, що біржа не перезакладає біткоїни.

- Ви повинні бути впевнені, що біржа надійно зберігає ваші біткоїни.

- Ви повинні бути впевнені, що біржа дійсно має біткоїни, які вам продає.

- Ви повинні бути впевнені, що біржа не має часткових резервів.

- Ви повинні бути впевнені, що біржа не позичає ваші біткоїни дейтрейдерам.

- Ви повинні бути впевнені, що біржа дозволить вивести кошти, коли ви захочете.

- Ви повинні бути впевнені, що біржа не відстежує та не продає інформацію про ваші транзакції.

- Ви повинні бути впевнені, що біржа не збанкрутує, втративши ваші біткоїни внаслідок примусової ліквідації.

Ви повинні користуватися Біткоїном, щоб повністю оцінити його

Практичне знайомство з цією новою технологією розкриває її корисності способами, які важко зрозуміти, просто прочитавши про це. Простого читання про Біткоїн недостатньо для всебічного розуміння.

Існує безліч способів користування мережею Біткоїна. Витратьте трохи біткоїнів. Надішліть трохи іншим. Консолідуйте свої UTXO (Unspent Transaction Output – вихід невитрачених транзакцій). Відкрийте мережевий канал Lightning. Дізнайтеся, як створити та транслювати транзакцію до мережі.

Ось аналогія, що допомагає проілюструвати цей момент: людина може вивчати автомобілі та знати все, що потрібно про те, як працює двигун. Але якщо цього водія, який уперше сідає за кермо, попросять дістатися з точки А до точки Б, швидше за все, йому буде непросто.

Як вивести біткоїни з біржі

Виведення біткоїнів із біржі залежить від платформи, яку ви використовуєте. Ось список популярних біткоїн-бірж та посилання на інструкції щодо виведення коштів для кожної з них:

Що таке знецінення грошей? Що таке знецінення грошей? Знецінення – це дія чи процес зниження якості або цінності чогось, зокрема – грошей. Bitcoin Magazine 05 листопада 2023
Що таке товарні гроші? Що таке товарні гроші? Товарні гроші – це форма грошей, внутрішня вартість яких визначається базовим товаром та динамікою попиту та пропозиції. Золото та срібло протягом століть вважалися товарними грошима через їхню рідкість та бажаність. Bitcoin Magazine 04 листопада 2023
Що таке проблема візантійських генералів? Що таке проблема візантійських генералів? Проблема візантійських генералів: доказ роботи та рішення. Bitcoin Magazine 07 жовтня 2023