Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Хвиля заявок на запуск біткоїн-ETF, домінування BTC зростає, Deutsche Bank зберігатиме біткоїни, BitGo передумав купувати Prime Trust, готується рестарт Core Scientific, перший Біткоїн-ШІ, До Квон отримав тюремний термін.

Інституціонали хочуть запустити біткоїн-ETF

Інституційні інвестори зацікавилися запуском біткоїн-ETF, що призвело до зростання курсу BTC.

Зокрема, вже чотири великі компанії подали заявки на реєстрацію біржового фонду на основі біткоїна: Valkyrie Digital Assets, WisdomTree, Invesco та BlackRock. Компанія Fidelity також повідомила про плани із запуску біткоїн-ETF, проте поки заявку не подавала.

Домінування біткоїна перевищило 50%

Вперше за два роки домінування біткоїна на ринку цифрових активів перевищило 50%. Капіталізація біткоїна зараз перевищує $585 млрд, що дещо більше сукупних показників решти всіх цифрових активів.

Динаміка останніх місяців показує, що ця тенденція лише посилюється. Користувачі й інвестори віддають перевагу найбільш стабільному та захищеному активу в період ринкової невизначеності.

Deutsche Bank хоче зберігати біткоїни

Найбільший банк Німеччини Deutsche Bank подав заявку на отримання дозволу надавати послуги зберігання біткоїнів і криптовалют.

Цей крок є частиною ширшої стратегії збільшення комісійних доходів Deutsche Bank. Це відображає зусилля інвестиційного підрозділу банку щодо збільшення доходів від пропозицій, пов'язаних із цифровими активами.

BitGo відмовилася від поглинання Prime Trust

Кастодіальна компанія BitGo Holdings Inc. відмовилася від придбання фірми конкурента Prime Trust.

За неофіційною інформацією, причиною скасування угоди міг стати тиск на Prime Trust з боку регулюючих органів у Неваді. Prime Trust опинилася в епіцентрі скандалу через передбачуваний зв'язок із керівництвом біржі FTX. Крім того, компанія зіткнулася із серйозними фінансовими труднощами, а її дочірній банк Prime Trust Unit навіть оголосив себе банкрутом.

Core Scientific близький до перезапуску

Майнінгова компанія Core Scientific представила свій план банкрутства відповідно до Глави 11 Кодексу США.

Він був узгоджений із ключовими зацікавленими сторонами, і, згідно з поданою заявою, компанія «прагне досягти максимально можливого консенсусу» щодо того, який вигляд матиме Core Scientific після виходу з процедури банкрутства.

Анонсовано перший Біткоїн-ШІ

Розробники анонсували першу в світі модель штучного інтелекту (ШІ) Spirit of Satoshi, орієнтовану на Біткоїн, яка має зробити революцію в розумінні та доступності знань про Біткоїн.

Це велика мовна модель, побудована на базових знаннях та цінностях Біткоїна. У релізі йдеться про те, що розробка обумовлена потребою надати альтернативу узагальненим мовним моделям і зберегти колективний розум Біткоїн-спільноти.

До Квона визнали винним у підробці документів

Засновника Terraform Labs, громадянина Південної Кореї До Квона було засуджено судом Чорногорії до чотирьох місяців ув'язнення після того, як його визнали винним у підробці документів.

Згідно з вироком, час, проведений у в'язниці, буде включено у строк покарання. Також суддя підтвердив, що Квон перебуватиме під «екстрадиційним арештом» протягом шести місяців, доки розглядається запит Південної Кореї.

У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу Для реалізації ініціативи Hashlabs Mining збирається використовувати пристрої ASIC WhatsMiner M63S. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Компанія передасть новому фонду 10% активів під управлінням GBTC, які оцінюються у майже $20 млрд. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Кошти надходять на банківські рахунки користувачів через місяць після оновлення таблиці. Володимир Гришенко 23 квітня 2024