Домінування біткоїна перевищило 50%

Домінування біткоїна перевищило 50%

Капіталізація BTC знову стала більшою, ніж сумарна вартість всіх інших цифрових активів .

Вперше за два роки домінування біткоїна на ринку цифрових активів перевищило 50%. Про це свідчать дані TradingView.

Капіталізація біткоїна наразі становить $520 млрд, що дещо більше за сукупні показники всіх інших цифрових активів. Динаміка останніх місяців вказує на те, що ця тенденція лише посилюється. Користувачі та інвестори надають перевагу найбільш стабільному та захищеному активу в період ринкової невизначеності.

Домінування біткоїна перевищило 50%
Динаміка домінування біткоїна за останні три місяці. Джерело: TradingView.

Домінування біткоїна особливо стрімко зростає під час криз, викликаних проблемами централізованих бірж. Так відбувалося й під час кризи FTX на ринку в листопаді 2022 року, і така сама ситуація спостерігається останніми тижнями на тлі позову Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC) проти найбільших бірж Binance та Coinbase.

Прогноз від Майкла Сейлора

Засновник MicroStrategy Майкл Сейлор пояснює цей тренд більшою регуляторною визначеністю щодо статусу цифрових активів у США та ЄС. Сейлор передбачив відхід від стейблкоінів, альткоїнів і токенів, заявивши, що біткойн – єдиний загальновизнаний цифровий товар, який регулятори готові прийняти.

Він вважає, що домінування біткоїна буде зростати й надалі, а вже за декілька років досягне 80%. На його думку, ринок цифрових активів буде поступово трансформовано в індустрію, орієнтовану виключно на Біткоїн.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Комісії у мережі

Попри те, що біткоїн контролює все більшу частку ринку, комісії у мережі не тільки не зростають, а й продовжують знижуватися. Минулого тижня вони впали до $3,3, що відповідає мінімуму за останній місяць.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023