Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Курс біткоїна досяг $30 000, Сальвадор видав ліцензію Bitfinex, FTX відновила частину активів, протокол RGB оновився, Аргентина схвалила індекс біткоїн-ф'ючерсів, записів Ordinals вже більше мільйона, Openbazaar перезапускають, засновник PayPal удосконалює Lightning Network, біткоїн-мільйонерів стало майже втричі більше.

Курс біткоїна досяг $30 000

Ввечері 10 квітня кити здійснили 11 транзакцій на понад 2000 BTC кожна (загалом понад 22 000 BTC), забезпечивши додатковий бичачий імпульс біткоїну.

Усі ці китові транзакції були реалізовані двома кластерами (вісім переказів та ще три), що відбулися одночасно.

Сальвадор видав першу ліцензію постачальника цифрових активів

Національна комісія з цифрових активів Сальвадору (NCDA) 11 квітня вперше видала ліцензію на роботу з цифровими активами – ліцензіатом стала біржа Bitfinex.

Bitfinex також стала першою міжнародною регульованою платформою, визнаною VASP на підставі Закону про цінні папери цифрових активів (DASL).

FTX відновила активи на суму $7,3 млрд

​​Біржа FTX відновила ліквідні активи на суму $7,3 млрд і може розглянути можливість перезапуску у другому кварталі 2024 року.

FTX входила до трійки лідерів за сукупним обсягом активів та торгів. Але нецільове використання активів клієнтів, що було виявлено під час відтоку коштів з біржі, призвело до масштабної кризи у листопаді 2022 року.

Вийшла нова версія протоколу RGB

10 квітня некомерційна організація LNP/BP Standards Association представила нову версію протоколу RGB – v.0.10.

Оновлення включає низку змін на рівні консенсусу, у стандартній бібліотеці (використовується гаманцями/біржами) та інструментах командного рядка. Тепер доступним став глобальний стан RGB-контрактів, до якого можна буде отримати доступ з віртуальних машин чи клієнтів (наприклад, з гаманців).

Аргентина схвалила перший індекс біткоїн-ф'ючерсів

Національна комісія з цінних паперів (CNV), що є регулятором цінних паперів Аргентини, схвалила індекс біткоїн-ф'ючерсів, який запустять в травні на біржі Matba Rofex.

Це буде перший регульований індекс біткоїн-ф'ючерсів в Латинській Америці.

Кількість записів Ordinals перевищила мільйон

Загальна кількість записів Ordinals у блокчейні Біткоїна перевищила 1 млн.

За проведення транзакцій, які закріпили усі ці дані Ordinals у блокчейні, майнерам було виплачено понад 170 BTC у вигляді комісій.

Openbazaar хочуть перезапустити

Маркетплейс OpenBazaar, який закрився кілька років тому, готується до повернення.

Засновник проєкту Браян Хоффман зазначив, що вже написано більш ніж 1000 рядків нового коду для OpenBazaar у репозиторії на GitHub.

Засновник PayPal запропонував доповнення для Lightning Network

Засновник PayPal Девід Маркус 11 квітня представив нову платформу-доповнення до Lightning Network – LightSpark з орієнтацією на бізнес-клієнтів.

Головна мета нового проєкту – полегшити інтеграцію Lightning Network у бізнес-діяльність компаній. Нове рішення зручне тим, що дозволяє операторам нод не витрачати час на пошук балансу між вхідними та вихідними транзакціями.

Twitter запустить торгівлю BTC

Соціальна мережа Twitter має намір запровадити сьогодні нову опцію у партнерстві з фінтех-компанією eToro, яка дозволить користувачам платформи торгувати біткоїном та криптовалютами.

Користувачі Twitter зможуть скористатись новою можливістю переглядати ринкові графіки для різноманітних фінансових інструментів та купувати/продавати BTC через платформу eToro.

Кількість біткоїн-мільйонерів зросла майже втричі

У 2023 році кількість адрес, які мають баланс біткоїнів на суму понад $1 млн, зросла на 50 000.

Станом на 14 квітня кількість біткоїн-мільйонерів дорівнювала 80 659, що на 52 575 більше, ніж на початку 2023 року, коли їх було зареєстровано 28 084.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024