Вийшла нова версія протоколу RGB

Вийшла нова версія протоколу RGB

Оновлення значно розширює застосування смарт-контрактів на блокчейні Біткоїна та на протоколі Lightning Network.

10 квітня некомерційна організація LNP/BP Standards Association представила нову версію протоколу RGB – v.0.10. Про це йдеться у пресрелізі проєкту.

Оновлення включає низку змін на рівні консенсусу, у стандартній бібліотеці (використовується гаманцями/біржами) та інструментах командного рядка. Тепер доступним став глобальний стан RGB-контрактів, до якого можна буде отримати доступ з віртуальних машин чи клієнтів (наприклад, з гаманців).

Додані нові інтерфейси контрактів, що зробить використання смарт-контрактів зручнішими для клієнтів. Також створено нову функціональну систему типів даних з перевіреними властивостями, що використовується для представлення контрактного стану RGB – Strict types. Вона дозволяє гарантувати на етапі компіляції розмір будь-яких даних, спрощуючи операції з RGB на низькопродуктивних пристроях з обмеженим обсягом пам'яті, таких як апаратні гаманці.

Для написання і компіляції смарт-контрактів RGB використовується мова програмування Rust.

Інтеграція з іншими сервісами

LNP/BP Standards Association забезпечує інтеграцію своєї нової версії з власними сервісами та продуктами партнерів. Серед них можна виділити гаманець MyCitadel (iOS, Desktop), гаманець Iris (Android), BitMask (плагін для браузера) від DIBA, LNP Node з підтримкою RGB, RGBEx.io – вебсайт з переліком активів та контрактів RGB, що використовує псевдонімні облікові дані (відкритий ключ та підписи) тощо.

Автоматична міграція з контрактів, випущених на RGB v0.9, на майбутні версії не передбачена. Всі активи мають бути перевипущені; власники активів можуть зв'язатися з емітентами, щоб надати їм нові перевипущені контракти та активи, що відповідають активам з версії 0.9.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Що таке RGB

RGB – протокол другого рівня, який дозволяє складати комплексні угоди між сторонами, надавати різні варіанти доступу до інформації та прийняття рішень, захищати активи шляхом перевірки даних власником (без залучення посередників) тощо. У 2019 році була створена організація LNP/BP Standard Association, що сприяло практичній реалізації ідей протоколу RGB. Функціонал та переваги RGB були представлені на багатьох Bitcoin-only івентах, включаючи Bitcoin Amsterdam 2022 року.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023