Вийшла нова версія протоколу RGB

Вийшла нова версія протоколу RGB

Оновлення значно розширює застосування смарт-контрактів на блокчейні Біткоїна та на протоколі Lightning Network.

10 квітня некомерційна організація LNP/BP Standards Association представила нову версію протоколу RGB – v.0.10. Про це йдеться у пресрелізі проєкту.

Оновлення включає низку змін на рівні консенсусу, у стандартній бібліотеці (використовується гаманцями/біржами) та інструментах командного рядка. Тепер доступним став глобальний стан RGB-контрактів, до якого можна буде отримати доступ з віртуальних машин чи клієнтів (наприклад, з гаманців).

Додані нові інтерфейси контрактів, що зробить використання смарт-контрактів зручнішими для клієнтів. Також створено нову функціональну систему типів даних з перевіреними властивостями, що використовується для представлення контрактного стану RGB – Strict types. Вона дозволяє гарантувати на етапі компіляції розмір будь-яких даних, спрощуючи операції з RGB на низькопродуктивних пристроях з обмеженим обсягом пам'яті, таких як апаратні гаманці.

Для написання і компіляції смарт-контрактів RGB використовується мова програмування Rust.

Інтеграція з іншими сервісами

LNP/BP Standards Association забезпечує інтеграцію своєї нової версії з власними сервісами та продуктами партнерів. Серед них можна виділити гаманець MyCitadel (iOS, Desktop), гаманець Iris (Android), BitMask (плагін для браузера) від DIBA, LNP Node з підтримкою RGB, RGBEx.io – вебсайт з переліком активів та контрактів RGB, що використовує псевдонімні облікові дані (відкритий ключ та підписи) тощо.

Автоматична міграція з контрактів, випущених на RGB v0.9, на майбутні версії не передбачена. Всі активи мають бути перевипущені; власники активів можуть зв'язатися з емітентами, щоб надати їм нові перевипущені контракти та активи, що відповідають активам з версії 0.9.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Що таке RGB

RGB – протокол другого рівня, який дозволяє складати комплексні угоди між сторонами, надавати різні варіанти доступу до інформації та прийняття рішень, захищати активи шляхом перевірки даних власником (без залучення посередників) тощо. У 2019 році була створена організація LNP/BP Standard Association, що сприяло практичній реалізації ідей протоколу RGB. Функціонал та переваги RGB були представлені на багатьох Bitcoin-only івентах, включаючи Bitcoin Amsterdam 2022 року.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023