Bitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжі

Bitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжі

Найбільша європейська Біткоїн-конференція не лише створила чудові умови для нетворкінгу, а й презентувала чимало інноваційних ідей. Розглянемо основні виступи та дискусії на Bitcoin Amsterdam, що можуть визначити розвиток індустрії в найближчі роки.
Bitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжіBitcoin Amsterdam: головні спікери та меседжі

Bitcoin Finance

Під час конференції засновник Pandora Prime та LNP/BP Standards Association Максим Орловський продемонстрував нові можливості протоколу RGB, який дозволяє реалізовувати Тюрінг-повні смарт-контракти на блокчейні Біткоїна.

Таким чином, Bitcoin Finance зможе замінити наявний сегмент DeFi. До його основних переваг можна віднести масштабованість за допомогою Lightning Network, стійкість до цензури, використання «твердих грошей» та максимальну захищеність завдяки алгоритму консенсусу Proof-of-Work.

Ключові елементи протоколу RGB. Джерело: Bitcoin Magazine
Ключові елементи протоколу RGB. Джерело: Bitcoin Magazine

Максим Орловський також стверджує, що протокол RGB більш ефективний у порівнянні з іншим протоколом для блокчейну Біткоїна Taro. Зокрема спікер підкреслює можливість застосування RGB до смарт-контрактів, DeFi тощо. Отже, Bitcoin Finance дозволить задовольнити всі потреби споживачів, пов’язані з отриманням позик чи наданням ліквідності через базовий рівень блокчейну Біткоїна та протокол другого рівня Lightning Network. Таким чином сторонні платформи та застосунки стануть непотрібними.

Біткоїн як захист від інфляції

Ефективність Біткоїна як інструмента захисту від інфляції обговорювали дослідник Bitcoin Magazine Дайлан ЛеКлер, Біткоїн-автор Джефф Бус, фінансовий журналіст Ніко Їльч, виконавчий директор Validus Power Грег Фосс та принц Сербії Філіп Карагеоргович. Вони дійшли консенсусу щодо того, що біткоїн є найнадійнішим активом у плані зберігання й підвищення купівельної спроможності грошей у довгостроковому періоді. При цьому регуляторний тиск Федеральної резервної системи (ФРС) та інших центробанків може мати короткостроковий негативний вплив, але він жодним чином не впливає на функціонал та стабільність біткоїна як інноваційної форми грошей.

Дайлан ЛеКлер зробив невеликий історичний екскурс, продемонструвавши значну концентрацію золота центральними банками провідних країн Європи та світу, що зрештою дозволило перейти на фіатний стандарт. Наразі глобальна фінансова система переживає масштабну кризу, що насамперед спостерігається у накопиченні безпрецедентного державного боргу США та іншими країнами. Грег Фосс підкреслив, що абсолютно кожна сучасна людина, незалежно від країни проживання та її фінансового становища, має спрямувати хоча б частину своїх активів у BTC.

Майбутнє сайдчейнів

У панельній дискусії щодо розвитку та майбутньої еволюції сайдчейнів взяли участь автор Bitcoin Magazine Аарон ван Вірдум, дослідник Біткоїн-екосистеми Пол Шторк та криптограф і винахідник Hashcash Адам Бек. Сайдчейни використовують технологію масштабування через створення паралельної мережі, яка може бути прив’язана до основної. У такий спосіб увесь функціонал інших блокчейнів може бути реалізований лише за допомогою Біткоїна. До того ж останні напрацювання дозволяють максимізувати швидкість транзакцій та забезпечити їхню надійність. Витрати власників BTC можуть бути зменшені через те, що вони не потребуватимуть використання інших платформ чи цифрових активів.

Взаємодія блокчейну Біткоїна з сайдчейнами. Джерело: Binance Academy
Взаємодія блокчейну Біткоїна з сайдчейнами. Джерело: Binance Academy

Сайдчейни також дозволяють значно розширити масштабованість та функціонал блокчейну Біткоїна без зміни його коду та без створення загроз стабільності. Liquid Network – один із найпопулярніших сайдчейнів на сьогодні, хоча активно розробляються й інші технологічні рішення. Монети користувачів блокуються на незначний період задля унеможливлення подвійної трати. Потім вони спрямовуються до сайдчейну, де можуть бути використані для додаткових функцій. Насамкінець вони можуть бути аналогічним шляхом повернуті до блокчейну Біткоїна.

Панельна дискусія про майбутнє сайдчейнів. Джерело: Bitcoin Magazine Ukraine
Панельна дискусія про майбутнє сайдчейнів. Джерело: Bitcoin Magazine Ukraine

Енергетична криза та Біткоїн

Питання енергетичної кризи в Європі та світі аналізували засновник Greentech Technologies AG Джелмер тен Волде, фінансовий директор Blockware Solutions Деніель Кондон, CEO White Rock Management Енді Лонг, CEO CleanSpark Зак Бредфорд та модератор Девід Зелл. Експерти погодилися, що наявні енергетичні практики неспроможні задовольнити попит споживачів та підприємств. Окрім того, уряди та великий бізнес намагаються перекласти відповідальність за енергетичну кризу й екологічні проблеми на майнінг, хоча це насправді не так.

Майнери не лише забезпечують максимальну децентралізацію мережі Біткоїна, а й сприяють реформуванню енергетичної галузі в Європі та інших регіонах світу. Головною перевагою майнінгу на сучасному етапі є можливість створення позитивного впливу на навколишнє середовище. Таким чином, світова екологія може значно виграти від вивчення досвіду та останніх тенденцій у сфері майнінгу.

Панельна дискусія про енергетичну кризу та Біткоїн. Джерело: Bitcoin Magazine Ukraine
Панельна дискусія про енергетичну кризу та Біткоїн. Джерело: Bitcoin Magazine Ukraine

Медійна проблема

У наступній панельній дискусії брали участь представники популярних ЗМІ: Піт Ріццо з Bitcoin Magazine, Джо Холл з CoinTelegraph, Ізабелла Камінська з The Blind Spot, Джеміма Келлі з Financial Times та модератор Деніель Прінс. Спікери поділилися власним досвідом отримання знань про технологію та значення Біткоїна. Також вони дійшли згоди щодо того, що мейнстрім-медіа та так звана «об’єктивна журналістика» не сприяють наданню якісної інформації про Біткоїн.

Висвітлення новин та подій у Біткоїн-індустрії відбувається здебільшого з позицій спекулятивного інтересу до його курсу відносно фіатних валют, у той час як його основні властивості та характеристики ігноруються. Отже, більшість читачів таких ЗМІ не здатні оцінити переваги, що пропонує Біткоїн та відмовитися від обмежень фіатної системи. Тому розвиток незалежних Біткоїн-медіа критично важливий для зміни статус-кво та пришвидшення гіпербіткоїнізації.

Висновки

Конференція Bitcoin Amsterdam цілком виправдала очікування. Різноманітні експерти та учасники ринку обговорили низку технічних, економічних, фінансових та медійних питань. Все це у сукупності може стати плацдармом та орієнтиром для подальшої роботи та розвитку Біткоїн-екосистеми.

Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024
Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024