Відбувся запуск протоколу Taro: що це таке

Новий протокол для Біткоїна та Lightning Network розширює функціонал блокчейну.

Компанія Lightning Labs представила альфа-версію протоколу Taro, який дозволяє розробникам видобувати, відправляти та отримувати активи й стейблкоїни в блокчейні Біткоїна. Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Протокол Taro реалізований на скриптовій мові програмування Taproot, який дозволяє додавати метадані у вихідні транзакції. Цей підхід дозволить досягти більшої економічності у порівнянні з попереднім протоколом Omni, а мережевий ефект сприятиме зростанню ліквідності Lightning Network.

Схематична робота протоколу Taro. Джерело: Teletype.
Схематична робота протоколу Taro. Джерело: Teletype.

Однією з головних переваг протоколу Taro є можливість реалізації стейблкоїнів у мережі Біткоїна та Lightning Network. Таким чином блокчейн Біткоїна зможе задовольняти майже всі потреби трейдерів та інвесторів. Автори документа підкреслюють, що їхня кінцева мета – «біткоїнізація долара».

Нова функціональність

Протокол Taro додав низку інноваційних елементів, включаючи функціональність універсів. Вони дозволяють користувачам доводити походження активів, а також їхній випуск та загальну пропозицію. Останні інновації також дозволяють інтегрувати активи та дані Taro у Lightning Network.

Як отримати біткоїни
Як отримати біткоїни
Є багато простих способів отримати біткоїни: заробити, купити або навіть зайняти...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Наразі протокол Taro працює у тестовому режимі. Таким чином програмісти матимуть змогу перевірити коректність усіх функцій та операцій із мінімальними ризиками для стабільності системи. Наступним етапом має стати остаточний реліз протоколу для загальної аудиторії.

Інтерес до Біткоїна

Запуск протоколу Taro стає особливо актуальним у контексті стрімкого зростання інтересу до Біткоїна в соціальних мережах. Понад 26% від усіх обговорень про цифрові активи припадає саме на нього. Попит на BTC визначає загальні тренди усієї індустрії й створює передумови для подолання ведмежого ринку.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023