Ажіотаж навколо протоколу Runes вщухає

Ажіотаж навколо протоколу Runes вщухає

Комісії, які ще нещодавно сягали історичних значень, повернулись до звичних рівнів.

Середньоденна комісія за транзакцію в мережі Біткоїна повернулася до звичних значень, після того, як активність навколо запуску протоколу Runes почала вщухати. Про це пише The Block.

Семиденне ковзне середнє значення щоденної комісії за транзакції в мережі Біткоїна підскочило до історичного максимуму в $25,8 млн 24 квітня. Однак в середу згодом воно впало до $4,1 млн – це середній показник щоденної комісії за транзакції.

Після четвертого халвінгу 840 000 блок Біткоїна приніс майнерам $2,4 млн комісійних, що значно перевищило середнє значення винагороди (приблизно $200 000). Відтоді винагорода за транзакції значно зменшилася, вона все ще становить близько 13% від загальної винагороди за блок порівняно з 3% показником до халвінгу згідно з семиденною ковзною середньою.

Значна частина активності у мережі, що призвела до росту комісій за транзакції, може бути пов'язана з ажіотажем навколо Runes – нового стандарту взаємозамінних токенів для Біткоїна, запущеного під час халвінгу. Новий протокол приніс понад $135 млн комісійних для майнерів протягом першого тижня роботи.

Звідки взявся Runes

Протокол Runes був розроблений творцем записів Ordinals Кейсі Родармором. Він пропонуючи більш ефективне рішення для створення токенів на Біткоїні порівняно з токенами BRC-20.

Дані з маркетплейсу Unisat показують, що станом на зараз викарбувано близько 65 000 токенів Runes, що стимулює попит та збільшує мережеві збори. Серед токенів стандарту Runes найбільш помітним є DOG, який має найвищу ринкову капіталізацію – близько $350 млн, згідно з даними Magic Eden.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Як Runes допоміг майнерам адаптуватись

Майнери змогли швидко пристосуватись до нових умов ринку, що сформувалися після халвінгу, завдяки впровадженню протоколу Runes, який значно підвищив комісії у мережі Біткоїна.

За словами генерального директора Stronghold Digital Mining Грега Бірда, у перший тиждень після халвінгу його компанія очікувала зниження доходів від майнінгу через зменшення винагороди за видобуток біткоїнів, однак Runes змогли компенсувати їм втрати.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024