Протокол Runes допомагає майнерам пережити халвінг

Протокол Runes допомагає майнерам пережити халвінг

Обробка транзакцій за останній тиждень принесла майнінговим компаніям понад 1200 BTC.

Майнери змогли швидко адаптуватися до умов ринку, що сформувалися після халвінгу, завдяки впровадженню протоколу Runes, який значно підвищив комісії у мережі. Про це повідомляє Cointelegraph.

Генеральний директор Stronghold Digital Mining Грег Бірд заявив, що у перший тиждень після халвінгу його компанія очікувала зниження доходів від майнінгу через зменшення винагороди за видобуток біткоїнів. Однак, за словами Бірда, Runes змогли компенсувати втрати.

«Це зниження було несподівано компенсовано значним збільшенням комісії за транзакції. Простіше кажучи, те, що ми втратили у винагороді, ми компенсували комісією за транзакції», – додав він.

Директор з розвитку Marathon Адам Свік підтримав ці настрої, підкресливши різке зростання комісій після халвінгу, що було викликано запуском Runes і розширенням мережевої активності.

«Це, безумовно, допомогло зменшити вплив зниження субсидії вдвічі або, можливо, відтермінувати його, залежно від того, як довго триватиме ця активність», - сказав Свік.

За словами Свіка, такі транзакції принесли майнерам понад 1200 BTC у вигляді комісій після халвінгу.

Що відомо про Runes

Runes – це новий протокол, створений Кейсі Родармором у вересні 2023 року, але запущений тільки після чергового халвінгу. Він дозволяє випускати монети на блокчейні Біткоїна з використанням набору UTXO. Сам Родармор описав Runes як більш ефективний метод створення нових токенів на блокчейні Біткоїна, зазначивши, що протокол був «створений для дегенів і мемкоїнів».

Біткоїн-максималісти стверджують, що поява Runes, як і токенів BRC-20, відволікає від основної мети мережі. Стандарт BRC-20 запустили в березні 2023 року. Протягом двох місяців ринкова капіталізація токенів досягла $1 млрд.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Рекордні доходи

20 квітня через Runes майнери отримали рекордний дохід у $107,8 млн навіть попри те, що курс біткоїна на той момент перебував на 13% нижче історичного максимуму.

Але ажіотаж навколо нового протоколу почав досить швидко спадати, й наприкінці квітня доходи майнерів впали до $31,6 млн, що є найнижчим показником за останні три місяці.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024