Чи варто майнити біткоїн

Чи варто майнити біткоїн

Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну бичачому тренду прийшов ведмежий ринок. Скептицизм – це добре для роботи з фінансами, проте «ховати» майнінг все-таки зарано.

Майнінг – це більше, ніж безтурботний пасивний заробіток. Він вимагає ретельного планування перед початком роботи, оскільки на прибутковість впливає багато факторів.

Дешева електроенергія

Тарифи на електроенергію відрізняються від країни до країни. Це одна з найбільших регулярних витрат, отже, якщо ви можете отримати електрику дуже дешево, то маєте серйозну перевагу.

Залежно від того, з якою моделлю ASIC ви працюєте, маєте переконатися, що ваше обладнання оптимізовано для максимально ефективного споживання енергії.

Устаткування для майнінгу

На даний час існує лише один ефективний спосіб видобутку біткоїнів – за допомогою ASIC-майнерів.

ASIC розшифровується як Application Specific Integrated Circuit. Це пристрої, які можуть виконувати тільки одну функцію – майнити BTC, проте роблять це краще за будь-яке інше обладнання. Їхня вартість варіюється від $3000 до $9000 за одну машину, яка зможе прослужити вам кілька років. Якщо ви приватний майнер, то вам доведеться конкурувати з майнінг-центрами з нескінченною сонячною енергією й тисячами ASIC. Що підводить нас до наступного пункту.

Ціна обладнання варіюється від виробника до виробника і залежить переважно від того, наскільки низьким є споживання енергії пристроєм порівняно з хешрейтом, який він виробляє.

Чим більша обчислювальна потужність, тим більше біткоїнів ви здобудете, а чим нижче споживання енергії, тим нижчі ваші щомісячні витрати. Обираючи, в яке обладнання інвестувати, майнери мають ураховувати прибутковість і довговічність майнерів.

Пули майнінгу та комісії

Пули для майнінгу – це спосіб для соло-майнерів об'єднати свої хеш-потужності та стати більш ефективними у видобутку нових блоків. Але за участь в них вам доведеться платити комісію, яка також вплине на вашу прибутковість.

Комісії – це критерій прибутковості майнінгу, що часто не береться до уваги. Також, якщо ви займаєтеся приватним майнінгом, вам доведеться продавати свої монети на біржах. Є комісія, пов'язана з розміщенням договору, а також з виведенням коштів із самої біржі. Потрібно враховувати розмір комісії у розрахунку потенційного прибутку від майнінгу.

Десь комісія за транзакцію нижча, десь вища. Зазвичай це залежить від правил біржі та обігу монет на цей час.

Висновок

Майнінг, як і раніше, приносить прибуток. Доступні різні способи видобутку BTC, тому кожен може знайти підхід, який відповідає його інвестиційним цілям. Не забудьте провести власне дослідження перед початком майнінгу. І подбайте про безпеку свого капіталу ще до того, як заробите його.

Якщо маєте доступ до дешевої електрики та можете дозволити собі якісне обладнання, майнінг може стати для вас прибутковим заняттям навіть під час ведмежого ринку.

Як захистити seed-фразу Як захистити seed-фразу Безпека – це пріоритет, коли йдеться про зберігання біткоїна. Це простий посібник про те, як зберегти конфіденційність і безпеку вашої seed-фрази. Bitcoin Magazine 06 квітня 2024
Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Детальний опис семи способів, за допомогою яких можна покращити безпеку свого біткоїна з єдиним підписом, і чому мультипідпис – це найкраща альтернатива для довгострокових заощаджень. Unchained Capital 24 лютого 2024
Що таке мультипідпис? Що таке мультипідпис? Чому мультипідпис – це найкращий підхід до довгострокового холодного зберігання для більшості людей та як використовувати його максимально ефективно. Unchained Capital 18 лютого 2024