Чи варто майнити біткоїн

Чи варто майнити біткоїн

Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну бичачому тренду прийшов ведмежий ринок. Скептицизм – це добре для роботи з фінансами, проте «ховати» майнінг все-таки зарано.

Майнінг – це більше, ніж безтурботний пасивний заробіток. Він вимагає ретельного планування перед початком роботи, оскільки на прибутковість впливає багато факторів.

Дешева електроенергія

Тарифи на електроенергію відрізняються від країни до країни. Це одна з найбільших регулярних витрат, отже, якщо ви можете отримати електрику дуже дешево, то маєте серйозну перевагу.

Залежно від того, з якою моделлю ASIC ви працюєте, маєте переконатися, що ваше обладнання оптимізовано для максимально ефективного споживання енергії.

Устаткування для майнінгу

На даний час існує лише один ефективний спосіб видобутку біткоїнів – за допомогою ASIC-майнерів.

ASIC розшифровується як Application Specific Integrated Circuit. Це пристрої, які можуть виконувати тільки одну функцію – майнити BTC, проте роблять це краще за будь-яке інше обладнання. Їхня вартість варіюється від $3000 до $9000 за одну машину, яка зможе прослужити вам кілька років. Якщо ви приватний майнер, то вам доведеться конкурувати з майнінг-центрами з нескінченною сонячною енергією й тисячами ASIC. Що підводить нас до наступного пункту.

Ціна обладнання варіюється від виробника до виробника і залежить переважно від того, наскільки низьким є споживання енергії пристроєм порівняно з хешрейтом, який він виробляє.

Чим більша обчислювальна потужність, тим більше біткоїнів ви здобудете, а чим нижче споживання енергії, тим нижчі ваші щомісячні витрати. Обираючи, в яке обладнання інвестувати, майнери мають ураховувати прибутковість і довговічність майнерів.

Пули майнінгу та комісії

Пули для майнінгу – це спосіб для соло-майнерів об'єднати свої хеш-потужності та стати більш ефективними у видобутку нових блоків. Але за участь в них вам доведеться платити комісію, яка також вплине на вашу прибутковість.

Комісії – це критерій прибутковості майнінгу, що часто не береться до уваги. Також, якщо ви займаєтеся приватним майнінгом, вам доведеться продавати свої монети на біржах. Є комісія, пов'язана з розміщенням договору, а також з виведенням коштів із самої біржі. Потрібно враховувати розмір комісії у розрахунку потенційного прибутку від майнінгу.

Десь комісія за транзакцію нижча, десь вища. Зазвичай це залежить від правил біржі та обігу монет на цей час.

Висновок

Майнінг, як і раніше, приносить прибуток. Доступні різні способи видобутку BTC, тому кожен може знайти підхід, який відповідає його інвестиційним цілям. Не забудьте провести власне дослідження перед початком майнінгу. І подбайте про безпеку свого капіталу ще до того, як заробите його.

Якщо маєте доступ до дешевої електрики та можете дозволити собі якісне обладнання, майнінг може стати для вас прибутковим заняттям навіть під час ведмежого ринку.

Що таке біткоїн-гаманець? Гайд зі зберігання BTC Що таке біткоїн-гаманець? Гайд зі зберігання BTC Після того як ви придбаєте біткоїн, вам потрібно буде зберігати його в безпечному цифровому гаманці. Цей гайд допоможе вам зрозуміти, що таке гаманець та які гаманці відповідають вашим потребам. Bitcoin Magazine 30 березня 2023
Що таке гаманець із мультипідписом? Що таке гаманець із мультипідписом? Гаманець із мультипідписом – це особливий тип гаманця для безпечного зберігання біткоїнів. Зазвичай для доступу потрібно 3-5 підписів. Bitcoin Magazine 28 березня 2023
Найкращі гаманці з мультипідписом Найкращі гаманці з мультипідписом Біткоїн-гаманці з мультипідписом – це чудове рішення для безпеки, конфіденційності та доступності ваших біткоїнів у будь-який час. Bitcoin Magazine 06 березня 2023