Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Біткоїн дешевшає через ув’язнення Чанпена Чжао, Block Джека Дорсі регулярно купуватиме BTC, один з найбільших банків Європи інвестував у біткоїн-ETF, США відлякує анонімні біткоїн-гаманці, MicroStrategy купила ще 122 BTC, біткоїн-ETF тепер є і в Гонконгу.

Біткоїн впав до $57 000

У першій половині дня 1 травня курс біткоїна впав на понад $3000. Загальний обсяг ліквідацій за останню добу склав $165 млн, переважна більшість з яких ($142,6 млн) були довгими. Більшість учасників ринку не очікували на таке значне посилення ведмежого тиску.

До такого падіння призвела ціла низка чинників: реальний термін ув’язнення для засновника біржі Binance Чанпена Чжао, очікування засідання Федеральної резервної системи (ФРС) США, а також значна концентрація стоп-лосів у районі $60 000.

Засновника Binance ув’язнили на чотири місяці

Федеральний суд Сіетла виніс вирок у справі засновника біржі Binance та колишнього його голови Чанпена Чжао, засудивши його до чотирьох місяців ув’язнення. Цим самим суд задовольнив вимоги прокуратури.

Саме обвинувачення наполягало на тюремному ув’язненні, пояснюючи це тим, що випробувальний термін нібито стимулюватиме інших порушувати закон. Адвокати Чжао апелювали, що їх підзахисний сам приїхав до США під час розгляду його справи, тим паче наразі він вже не причетний до управління біржею.

Компанія Джека Дорсі щомісяця купуватиме біткоїни

Фінтех-компанія Block, Inc. щомісяця вкладатиме 10% свого валового прибутку у купівлю біткоїнів, заявив засновник фірми Джек Дорсі.

Надалі щомісяця компанія буде інвестувати 10% валового прибутку у купівлю біткоїнів.

Банк BNP Paribas інвестував у спотовий біткоїн-ETF

Європейський банк BNP Paribas придбав акції фонду IBIT від керуючого активами BlackRock.

Попередні декларації за перший квартал 2024 року показали покупки з боку керуючих активами, сімейних офісів та банків, таких як Park Avenue Securities, Inscription Capital, Wedbush Private Capital та American National Bank. Тепер до них приєднався BNP Paribas, другий за величиною банк Європи з активами в управлінні понад $600 млрд.

Хоча інвестиції BNP у розмірі близько $40 000 в IBIT є відносно невеликими, проте для одного з найбільших банків Європи важливо, що він почав інвестувати в біткоїн через ETF.

Гаманці Phoenix та Wasabi залишають США

Біткоїн-гаманці Phoenix Wallet та Wasabi Wallet припиняють обслуговування американських клієнтів.

Розробник гаманця Phoenix Wallet Acinq та розробник Wasabi Wallet zkSNACKs висловили занепокоєння, чи можуть вважатись провайдери некастодіальних гаманців законними компаніями, що надають грошові послуги після нещодавніх дій, вжитих американськими регуляторними органами проти творця Metamask Consensys і біткоїн-міксера Samourai Wallet.

MicroStrategy збільшила біткоїн-резерви на 122 BTC

Провідна компанія з розробки програмного забезпечення та бізнес-аналітики MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, придбавши у квітні 122 BTC за $7,8 млн і тепер володіє 214 400 BTC.

Завдяки унікальній Біткоїн-стратегії та солідному послужному списку компанія зібрала біткоїни на суму понад $13 млрд за середньою ціною купівлі $35 180 за монету.

У Гонконгу запустили спотові біткоїн-ETF

Спотові біржові фонди (ETF) на основі біткоїна 30 квітня почали торгуватися в Гонконзі на фондовому ринку.

Аналітики Bloomberg Ерік Балчунас і Джеймс Сейффарт відзначили, що комісійні за ETF виявилися нижчими, ніж очікувалося, що вони вважають позитивним знаком. У такий спосіб влада Гонконгу планує підкреслити статус юрисдикції як одного з провідних Біткоїн-хабів у світі.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024