У Гонконгу запустили спотові біткоїн-ETF

У Гонконгу запустили спотові біткоїн-ETF

Раніше цього місяця регулятор Гонконгу схвалив три заявки від провідних інвестиційних компаній.

Спотові біржові фонди (ETF) на основі біткоїна 30 квітня почали торгуватися в Гонконзі на фондовому ринку. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Комісія з цінних паперів і ф'ючерсів Гонконгу (SFC) схвалила три заявки на створення спотових біткоїн-ETF у середині квітня. Великі компанії з управління активами, такі як China Asset Management, Harvest Global Investments, Bosera International і HashKey, отримали дозвіл регулятора на розміщення таких фондів.

Аналітики Bloomberg Ерік Балчунас і Джеймс Сейффарт відзначили, що комісійні за ETF виявилися нижчими, ніж очікувалося, що вони вважають позитивним знаком. У такий спосіб влада Гонконгу планує підкреслити статус юрисдикції як одного з провідних Біткоїн-хабів у світі.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Вплив на ринок

Очікується, що спотові ETF привернуть значний інтерес як місцевих, так і міжнародних інвесторів, позиціонуючи Гонконг як ключовий центр інвестиційних можливостей. Гонконзький емітент спотових біткоїн-біржових ETF вказав, що обсяг емісії може становити від $200 млн до $300 млн, що перевищує обсяг емісії першого дня у $125 млн у Сполучених Штатах.

Сінгапурська компанія Matrixport і Маркус Тілен з 10x Research припускають, що гонконзькі спотові біткоін-ETF потенційно можуть згенерувати до $25 млрд додаткового попиту. Запуск ETF збігається з конференцією Bitcoin Asia Conference, а реклама конференції та ETF буде поширюватися серед резидентів Гонконгу.

Схвалення заявок

Комісія з цінних паперів та ф'ючерсів Гонконгу (SFC) 15 квітня схвалила заявки компаній Bosera International, HashKey Capital, China Asset Management та Harvest Investment на запуск спотових біткоін-ETF. До того ж Bosera International і HashKey Capital спільно представлять спотовий ETF на основі біткоїна. А China Asset Management та Harvest Investment випустять окремі біткоїн-фонди. Лістинг всіх емітентів відбувся на Гонконзькій фондовій біржі (HKSE).

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024