Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Bitcoin Magazine готує новий мітап, складність майнінгу зростає, акули й кити закуповуються BTC, на ринку Біткоїна стало менше страху, Genesis готується до банкрутства, Україна банить російські BTC-обмінники, Казахстан втрачає частку в хешрейті Біткоїна, а ЄС знову відклав голосування щодо MiCA.

Bitcoin Magazine проведе третій Bitcoin Meetup

Bitcoin Magazine Україна 26 січня проведе у Києві третю зустріч Біткоїн-ентузіастів – Bitcoin Meetup Kyiv.

Цього разу Біткоїн-розробник Гліб Науменко виступить з темою «Біткоїн-наративи: стійка монетарна політика», а CTO у Stroom.network В'ячеслав Жигулін розповість про технологію Lightning Network.

Складність майнінгу зросла

Складність майнінгу біткоїна досягла 37,6 Т, що на 10,3% вище за показники попереднього перерахунку двотижневої давності.

Таке зростання складності видобутку монет стало можливим завдяки підключенню до мережі обладнання значної кількості майнерів. За останні два тижні один блок видобувався у середньому за 9 хвилин 4 секунди замість нормативних 10 хвилин.

Акули та кити почали активно купувати біткоїни

В останні тижні акули (адреси з балансом 10–100 BTC) додали 105 600 монет у свої резерви, малі кити (з балансом 100–1000 BTC) – 67 000 монет, а великі кити (з балансом у 1000–10 000) – 37 100 монет.

Вплив акул дозволив захистити ціновий рівень $16 000 від подальшого падіння. Малі кити сприяли відновленню ціни BTC до $18 000. Насамкінець великі кити дозволили досягти важливого рівня підтримки у $21 000.

Індекс жадібності та страху помітно покращився

Індекс жадібності та страху, що відображає настрої на ринку, 15 січня досяг позначки 52, що є нейтральним показником.

Варто зауважити, що 9 червня 2022 року індекс досяг рекордно низької позначки 9 і відтоді коливався у межах від 20 до 30, що відповідає «страху» на ринку. Попри те, що зараз показник скоригувався до 45, загальний тренд загалом позитивний. Це відбувається на тлі зростання курсу біткоїна.

Кредитор Genesis розпочав процедуру банкрутства

Компанія Genesis, що спеціалізується на позиках у цифрових активах, 20 січня оголосила про початок процедури банкрутства.

Внаслідок її неспроможності постраждало 100 000 кредиторів, а загальний обсяг зобов'язань компанії за різними оцінками становить від $1 млрд до $10 млрд. Ще до $500 млн фінансових зобов'язань припадає на її дочірні підрозділи.

Україна активно блокує російські BTC-обмінники

Державна служба фінансового моніторингу України присвятила 2022 рік зокрема пошуку та блокуванню російських біткоїн-обмінників.

Держфінмоніторинг разом із командою Міністерства цифрової трансформації та профільними українськими експертами у 2022 році провели роботу з ідентифікації російських біткоїн-обмінників. Головна мета – повне блокування хостингу торгових майданчиків, у тому числі пов'язаних із підсанкційними банками на кшталт Сбербанку.

Частка Казахстану в глобальному хешрейті Біткоїна впала втричі

Частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна сьогодні становить 6,4%. Для порівняння: у першому кварталі 2022 року цей показник був на рівні 18%.

Це призвело до зниження викидів вуглецю в мережі Біткоїна на 10%. Нині частка енергетичних ресурсів із нульовим рівнем викидів у мережі Біткоїна становить 52,2%. Таким чином, використання чистої енергії зросло на 2,9% з початку 2022 року. Інші 47,8% потужностей, як і раніше, використовують викопне паливо.

Євросоюз переніс голосування щодо MiCA на квітень

Європейський парламент вирішив відкласти голосування щодо Регламенту ринків криптоактивів (MiCA) на квітень.

Пленарне засідання з питання MiCA відкладалося вже двічі через проблеми з перекладом майже 400-сторінкового файлу на 24 офіційні мови країн ЄС. Цього разу причина затримки та сама.

США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів У новому законопроєкті про оподаткування повністю відсутні нові положення щодо видобутку цифрових валют. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Місячний приріст резервів цієї категорії власників досяг історичного максимуму і становив 24 600 біткоїнів. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Інвестори не очікують проблем з ліквідністю у разі чергового підвищення ліміту держборгу в США. Дмитро Харьков 29 травня 2023