Україна активно блокує російські BTC-обмінники

Україна активно блокує російські BTC-обмінники

В рамках ініціативи біржа Binance припинила обслуговувати підсанкційні російські банки та платіжні системи.

Державна служба фінансового моніторингу України присвятила 2022 рік зокрема пошуку та блокуванню російських біткоїн-обмінників. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.

Держфінмоніторинг разом з командою Міністерства цифрової трансформації та профільними українськими експертами у 2022 році провели роботу з ідентифікації російських біткоїн-обмінників.

Головна мета моніторингу – повне блокування хостингу торговельних майданчиків, зокрема тих, що пов’язані з підсанкційними банками на кшталт Сбербанку.

Також було запущено механізм спонтанного блокування біткоїн-гаманців, пов’язаних з РФ.

Держфінмоніторинг водночас направив звернення до біржі Binance із пропозиціями щодо дій по стримуванню агресії РФ на ринку віртуальних активів. Біржа пропозиції прийняла.

«Binance змінила політику та виключила можливість здійснення P2P-транзакцій для ряду російських банків і платіжних систем, які потрапили до санкційного списку. Крім того, реалізовані й інші практичні заходи стосовно блокування російських криптоактивів та операцій російських резидентів», – сказано у повідомленні.

Держфінмоніторинг та Біткоїн-індустрія

Державна служба фінансового моніторингу України влітку 2022 року представила «Огляд законодавства про регулювання віртуальних активів». Вона проаналізувала регулювання Біткоїн-індустрії у 25 країнах

Відомство звернуло увагу на наступні елементи: нормативно-правову базу, банківські та грошові перекази, протидію відмиванню коштів, оподаткування, а також контроль за майнерами, біржами та власниками біткоїнів.

Держфінмоніторинг акцентував, що в Україні, попри широку популярність Біткоїна, поінформованість серед населення у цій сфері залишається низькою.

Біткоїн-гаманці: що це таке і навіщо вони потрібні?
Біткоїн-гаманці: що це таке і навіщо вони потрібні?
Подібно до того, як фізичний гаманець зберігає особисту інформацію свого власник...
Huobi Global 03 листопада 2022

Як в Україні регулюють Біткоїн

У вересні 2021 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт «Про віртуальні активи», який регулює обіг Біткоїна та криптовалют в Україні.

Проте за місяць президент Володимир Зеленський його ветував. Лише у лютому 2022 року парламент ухвалив оновлений документ з огляду на вимоги глави держави.

У березні президент підписав закон, але він набуде чинності лише після ухвалення змін до Податкового кодексу – потрібно окремо прописати особливості оподаткування Біткоїна та криптовалют.

У результаті за регулювання ринку віртуальних активів в Україні відповідатимуть Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також Національний банк.

Зараз українська влада почала доопрацьовувати закон «Про віртуальні активи» відповідно до положень європейського законопроєкту про регулювання Біткоїна та криптовалют (MiCA).

Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Оператор біткоїн-банкоматів Coin Cloud збанкрутував Борги компанії перед кредиторами оцінюються у суму до $500 млн. Євген Комчук 09 лютого 2023
Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Bitcoin Magazine Україна випустить свій перший друкований номер Перше в Україні друковане видання про Біткоїн презентують 17 лютого у Києві на конференції «Follow Bitcoin». Bitcoin Magazine 09 лютого 2023
Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Крейг Райт програв суд за авторські права на Біткоїн Це рішення є останнім у низці судових справ, програних фейковим Сатоші Накамото. Євген Комчук 09 лютого 2023