Біткоїн-гаманці: що це таке і навіщо вони потрібні?

Біткоїн-гаманці: що це таке і навіщо вони потрібні?

Подібно до того, як фізичний гаманець зберігає особисту інформацію свого власника та його банківські картки, біткоїн-гаманець зберігає публічну адресу користувача та приватний ключ, необхідні для доступу до його BTC-адреси та здійснення транзакцій.

Однак, на відміну від фізичного гаманця, в якому зберігаються фіатні валюти, біткоїн-гаманець насправді не зберігає ніяких біткоїнів. У цьому сенсі він схожий на банківський рахунок, на якому немає фізичних грошей. Скільки монет користувач має у своєму гаманці, фіксується у блокчейні Біткоїна.

Що таке «гарячий гаманець»

Гарячі гаманці - це гаманці, підключені до мережі інтернет, що означає, що монети, які знаходиться в гарячому гаманці, можна передати. Власники біткоїнів можуть використовувати гарячі гаманці для переказу монет безпосередньо на інші гаманці. З іншого боку, гарячі гаманці можуть бути пов’язані з більшою кількістю проблем безпеки, оскільки вони підключені до мережі, і інша сторона може отримати доступ до них і спустошити їх.

Безпека та захищеність «гарячого гаманця» значною мірою залежать від поведінки його користувача. Будь-які предмети, що зберігаються в гарячому гаманці, вразливі до атак, оскільки його публічні та приватні ключі зберігаються в інтернеті. Ви можете втратити свої біткоїни, якщо хтось отримає доступ до вашого пристрою або якщо він заволодіє вашим приватним ключем. Рекомендується часто створювати резервні копії певних видів гарячих гаманців, оскільки проблеми з програмним забезпеченням гаманця на вашому комп'ютері або мобільному пристрої можуть призвести до знищення ваших активів.

Види гарячих гаманців

Товсті гаманці: біткоїн-гаманець типу Bitcoin Core - це гаманець, який працює як повний вузол і реалізує всі функціональні можливості Біткоїна. Іншими словами, гаманець Bitcoin Core є вузлом децентралізованого блокчейну Біткоїна і кожен з цих повних вузлів окремо слідує тим самим правилам для підтримки дійсності блокчейну Біткоїна.

Тонкі гаманці: гаманець типу Electrum – це гаманець, підключений до сервера, що містить повний вузол. Тонкі гаманці часто зустрічаються в десктопних, мобільних і онлайн форматах, таких як вебсайти й застосунки. Тонкі гаманці можна завантажити, але вони не пов'язані з будь-якими біржами та не афілійовані з ними. Однак ваші біткоїни все ще вразливі до злому, оскільки хакер, який отримав доступ до вашого комп'ютера, теоретично може спустошити ваш гаманець через програмний застосунок, якщо він також може отримати доступ до вашого приватного ключа.

Централізовані гаманці: це гаманець, який підтримується централізованою біткоїн-біржею. Централізована біржа відіграє роль довіреної третьої сторони, яка контролює і забезпечує безпеку активів від імені покупця і продавця. Замість того, щоб зберігати приватний ключ до своїх монет, централізовані гаманці роблять це за вас, а ви володієте ключем до використання централізованих гаманців для доступу до своїх активів. Централізовані біржі пропонують безпеку 2FA, відновлення облікових записів, а в деяких випадках можуть дозволити повернути певні види втрат.

Що таке «холодний гаманець»

Холодний гаманець відключений від мережі інтернет і є найбезпечнішим варіантом зберігання біткоїнів. Холодні гаманці можуть бути паперовими або апаратними. Паперовий гаманець – це згенерована адреса гаманця (дуже технічний процес, який не підходить для початківців), і ви зазвичай записуєте свої ключі на аркуші паперу.

Апаратний холодний гаманець, такий як Ledger Nano S або Trezor, набагато простіший у використанні. Ваші біткоїн-адреси та ключі можуть зберігатися на USB-накопичувачі, який зберігається в банку або сейфі, і тільки людина, яка володіє USB-накопичувачем і приватним ключем (зазвичай роздрукованим на папері), може отримати доступ до активів. Чимало біткоїнів зберігаються саме в апаратних холодних гаманцях.

Через ризики, пов'язані з гарячими гаманцями, досвідчені інвестори, як правило, зберігають в них лише невелику кількість активів, які будуть витрачені або продані в найближчому майбутньому. Решту монет вони зберігають в більш безпечних холодних гаманцях, іноді розподілених між декількома такими гаманцями.

Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами У міру того, як Біткоїн стає все більш інтегрованим у повсякденне життя, ознайомтеся з деякими простими порадами, які допоможуть зберегти ваш біткоїн під час подорожей. Unchained Capital 18 травня 2024
Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Як використовувати мультипідпис, щоб усунути окремі точки відмови та підвищити безпеку ваших біткоїн-активів. Unchained Capital 05 травня 2024
Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Отримавши важко зароблену винагороду за видобуток біткоїна, майнери повинні вирішити, як зберігати свої прибутки. Це докладний посібник із самостійного зберігання для тих, хто забезпечує роботу мережі Біткоїна. Unchained Capital 28 квітня 2024