Держфінмоніторинг порівняв регулювання Біткоїн-індустрії в різних країнах

Держфінмоніторинг порівняв регулювання Біткоїн-індустрії в різних країнах

Відомство проаналізувало регулювання Біткоїн-індустрії в 25 країнах

Державна служба фінансового моніторингу України представила «Огляд законодавства про регулювання віртуальних активів».

Відомство звернуло увагу на наступні елементи: нормативно-правову базу, банківські та грошові перекази, протидію відмиванню коштів, оподаткування, а також контроль за майнерами, біржами та власниками біткоїнів.

«Цей огляд буде корисним як суб'єктам державного фінансового моніторингу, так і установам, що планують займатися наданням послуг у сфері обігу віртуальних активів. Також звернути на нього увагу слід банкам та окремим небанківським фінансовим установам», - йдеться у повідомленні.

Держфінмоніторинг додає, що в Україні, попри широку популярність Біткоїна, поінформованість серед населення у цій сфері залишається низькою.

Варто зазначити, що у вересні 2021 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт «Про віртуальні активи», який регулює обіг Біткоїна та криптовалют в Україні.

Але за місяць президент Володимир Зеленський його ветував. Лише у лютому 2022 року парламент ухвалив оновлений документ з огляду на вимоги глави держави.

У березні президент підписав закон, але він набуде чинності лише після ухвалення змін до Податкового кодексу – потрібно окремо прописати особливості оподаткування Біткоїна та криптовалют.

У результаті за регулювання ринку віртуальних активів в Україні відповідатимуть Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також Національний банк.

Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Торгівля BTC у Чилі стала доступнішою Мешканці країни тепер можуть займатися трейдингом на платформі MercadoLibre. Юлiя Савицька 30 березня 2023
Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Акції майнерів не встигають за динамікою біткоїна Бум у сегменті майнінгу змінюється на стале зростання. Дмитро Харьков 30 березня 2023
Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Гонконг хоче спростити роботу Біткоїн-компаній Регіон хоче полегшити надання банківських операцій для компаній, які працюють з біткоїном та криптовалютами. Юлiя Савицька 29 березня 2023