Держфінмоніторинг порівняв регулювання Біткоїн-індустрії в різних країнах

Держфінмоніторинг порівняв регулювання Біткоїн-індустрії в різних країнах

Відомство проаналізувало регулювання Біткоїн-індустрії в 25 країнах

Державна служба фінансового моніторингу України представила «Огляд законодавства про регулювання віртуальних активів».

Відомство звернуло увагу на наступні елементи: нормативно-правову базу, банківські та грошові перекази, протидію відмиванню коштів, оподаткування, а також контроль за майнерами, біржами та власниками біткоїнів.

«Цей огляд буде корисним як суб'єктам державного фінансового моніторингу, так і установам, що планують займатися наданням послуг у сфері обігу віртуальних активів. Також звернути на нього увагу слід банкам та окремим небанківським фінансовим установам», - йдеться у повідомленні.

Держфінмоніторинг додає, що в Україні, попри широку популярність Біткоїна, поінформованість серед населення у цій сфері залишається низькою.

Варто зазначити, що у вересні 2021 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт «Про віртуальні активи», який регулює обіг Біткоїна та криптовалют в Україні.

Але за місяць президент Володимир Зеленський його ветував. Лише у лютому 2022 року парламент ухвалив оновлений документ з огляду на вимоги глави держави.

У березні президент підписав закон, але він набуде чинності лише після ухвалення змін до Податкового кодексу – потрібно окремо прописати особливості оподаткування Біткоїна та криптовалют.

У результаті за регулювання ринку віртуальних активів в Україні відповідатимуть Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також Національний банк.

У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу У Фінляндії обігріватимуть будинки теплом від майнінгу Для реалізації ініціативи Hashlabs Mining збирається використовувати пристрої ASIC WhatsMiner M63S. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією Компанія передасть новому фонду 10% активів під управлінням GBTC, які оцінюються у майже $20 млрд. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Оновлено дані по виплатах жертвам Mt. Gox Кошти надходять на банківські рахунки користувачів через місяць після оновлення таблиці. Володимир Гришенко 23 квітня 2024