Держфінмоніторинг порівняв регулювання Біткоїн-індустрії в різних країнах

Держфінмоніторинг порівняв регулювання Біткоїн-індустрії в різних країнах

Відомство проаналізувало регулювання Біткоїн-індустрії в 25 країнах

Державна служба фінансового моніторингу України представила «Огляд законодавства про регулювання віртуальних активів».

Відомство звернуло увагу на наступні елементи: нормативно-правову базу, банківські та грошові перекази, протидію відмиванню коштів, оподаткування, а також контроль за майнерами, біржами та власниками біткоїнів.

«Цей огляд буде корисним як суб'єктам державного фінансового моніторингу, так і установам, що планують займатися наданням послуг у сфері обігу віртуальних активів. Також звернути на нього увагу слід банкам та окремим небанківським фінансовим установам», - йдеться у повідомленні.

Держфінмоніторинг додає, що в Україні, попри широку популярність Біткоїна, поінформованість серед населення у цій сфері залишається низькою.

Варто зазначити, що у вересні 2021 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт «Про віртуальні активи», який регулює обіг Біткоїна та криптовалют в Україні.

Але за місяць президент Володимир Зеленський його ветував. Лише у лютому 2022 року парламент ухвалив оновлений документ з огляду на вимоги глави держави.

У березні президент підписав закон, але він набуде чинності лише після ухвалення змін до Податкового кодексу – потрібно окремо прописати особливості оподаткування Біткоїна та криптовалют.

У результаті за регулювання ринку віртуальних активів в Україні відповідатимуть Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також Національний банк.

Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Представники біржі пояснили це тим, що занепокоєні через ситуацію з TerraUSD. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Курс біткоїна за тиждень: подолано $27 000 Курс біткоїна за тиждень: подолано $27 000 Головний цифровий актив продовжує помірне, але впевнене зростання. Дмитро Харьков 29 вересня 2023
SEC відклала розгляд низки заявок на біткоїн-ETF SEC відклала розгляд низки заявок на біткоїн-ETF Комісія вирішила перенести на січень рішення за заявками від BlackRock, Invesco, Bitwise та Valkyrie. Володимир Гришенко 29 вересня 2023