Україна почала адаптувати закон «Про віртуальні активи» до норм ЄС

Україна почала адаптувати закон «Про віртуальні активи» до норм ЄС

Пройшло перше засідання консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів.

Українська влада почала доопрацьовувати закон «Про віртуальні активи» відповідно до положень європейського законопроєкту про регулювання Біткоїна та криптовалют (MiCA). Про це повідомляється на офіційному сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Зокрема 1 грудня відбулось перше засідання консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів, організоване НКЦПФР. На ньому стало відомо, що НКЦПФР вже активно працює з міжнародними партнерами та профільними органами щодо адаптації українського законодавства до норм Євросоюзу.

«Комісія активно працює з міжнародними колегами з Ernst&Young, за підтримки проєкту USAID Financial Sector Reform, та іншими профільними органами над імплементацією європейського регламенту MiCA в український ринок віртуальних активів», – заявив голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

За його словами, спільні напрацювання стануть «фундаментом ключових змін до основного закону про віртуальні активи та Податкового кодексу України».

Під час засідання учасники обговорили важливість швидкого запуску ринку віртуальних активів в Україні та напрямки діяльності, розглянули Європейський регламент MiCA (Markets in Crypto assets). Також ознайомились з вже розробленими змінами до статей щодо сфери застосування, визначення термінів базового закону «Про віртуальні активи» та концепцією оподаткування.

Що таке MiCA

«Регламент ринків криптоактивів» (MiCA) – законодавство, запропоноване Єврокомісією. За задумом воно має стимулювати інновації, зберігаючи при цьому фінансову стабільність і захищаючи інвесторів від ризиків. Це, своєю чергою, надасть юридичну ясність і визначеність емітентам і постачальникам цифрових активів.

Нові правила дозволять операторам, які уповноважені в одній державі – члені ЄС, надавати свої послуги на всій території союзу.

Захисні заходи містять вимогу достатності капіталу, фінансове забезпечення безпеки активів, обов'язкову процедуру подання скарги, доступну інвесторам, і права інвестора щодо емітента.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Шлях України до регулювання Біткоїна

У вересні 2021 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт «Про віртуальні активи», який регулює обіг Біткоїна та криптовалют в Україні.

Проте за місяць президент Володимир Зеленський його ветував. Лише у лютому 2022 року парламент ухвалив оновлений документ з огляду на вимоги глави держави.

У березні президент підписав закон, але він набуде чинності лише після ухвалення змін до Податкового кодексу – потрібно окремо прописати особливості оподаткування Біткоїна та криптовалют.

У результаті за регулювання ринку віртуальних активів в Україні відповідатимуть Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також Національний банк.

NASDAQ почне зберігати біткоїни NASDAQ почне зберігати біткоїни Біржовий гігант прагне працювати за моделлю компанії Fidelity. Юлiя Савицька 27 березня 2023
Інвестори переводять кошти з банків у BTC Інвестори переводять кошти з банків у BTC Банківська криза прискорила зростання вартості головного цифрового активу. Дмитро Харьков 27 березня 2023
Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023