Частка Казахстану в глобальному хешрейті Біткоїна впала втричі

Частка Казахстану в глобальному хешрейті Біткоїна впала втричі

Рік тому цей показник був на рівні 18%, а нині знизився до 6,4%.

Частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна сьогодні становить 6,4%. Для порівняння: у першому кварталі 2022 року цей показник був на рівні 18%, повідомив віцеголова ClimateTech Деніель Баттен.

За його словами, це спричинило зниження викидів вуглецю у мережі Біткоїна на 10%.

Нині частка енергетичних ресурсів із нульовим рівнем викидів у мережі Біткоїна становить 52,2%. Таким чином, використання чистої енергії зросло на 2,9% з початку 2022 року. Інші 47,8% потужностей, як і раніше, використовують викопне паливо.

Частка Казахстану в глобальному хешрейті Біткоїна впала втричі
Рівні викидів у мережі Біткоїна

Баттен підрахував, що якби Казахстан зберіг свою частку на рівні 18%, то 50,7% нинішньої мережі BTC становила б енергія на викопному паливі й лише 49,3% споживали б ресурси з нульовим рівнем викидів. Це пов'язано з тим, що більшість енергосистеми Казахстану функціонує на викопному паливі, зокрема на вугіллі.

Рейтинг світових майнерів

Наприкінці жовтня 2022 року стало відомо, що Казахстан зберіг за собою статус третьої країни за вкладом потужностей у хешрейт Біткоїна.

Лідером рейтингу залишилися США, чия частка у загальній швидкості хешування становила 37,84%. На другому місці розмістився Китай з показником 21,11%. А частка Казахстану становила 13,22%.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Чому Казахстан втрачає частку у світовому хешрейті

На початку грудня Мажиліс (нижня палата) парламенту Казахстану ухвалив у другому читанні законопроєкт «Про цифрові активи Республіки Казахстан», який запроваджує нові податки та встановлює механізми взаємодії майнерів біткоїна з національною енергетичною мережею.

Згідно з документом, майнери зможуть використовувати енергію із загальної мережі лише у разі виникнення профіциту. До того ж вони будуть змушені проводити всі операції через національну біржу.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024