Частка Казахстану в глобальному хешрейті Біткоїна впала втричі

Частка Казахстану в глобальному хешрейті Біткоїна впала втричі

Рік тому цей показник був на рівні 18%, а нині знизився до 6,4%.

Частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна сьогодні становить 6,4%. Для порівняння: у першому кварталі 2022 року цей показник був на рівні 18%, повідомив віцеголова ClimateTech Деніель Баттен.

За його словами, це спричинило зниження викидів вуглецю у мережі Біткоїна на 10%.

Нині частка енергетичних ресурсів із нульовим рівнем викидів у мережі Біткоїна становить 52,2%. Таким чином, використання чистої енергії зросло на 2,9% з початку 2022 року. Інші 47,8% потужностей, як і раніше, використовують викопне паливо.

Частка Казахстану в глобальному хешрейті Біткоїна впала втричі
Рівні викидів у мережі Біткоїна

Баттен підрахував, що якби Казахстан зберіг свою частку на рівні 18%, то 50,7% нинішньої мережі BTC становила б енергія на викопному паливі й лише 49,3% споживали б ресурси з нульовим рівнем викидів. Це пов'язано з тим, що більшість енергосистеми Казахстану функціонує на викопному паливі, зокрема на вугіллі.

Рейтинг світових майнерів

Наприкінці жовтня 2022 року стало відомо, що Казахстан зберіг за собою статус третьої країни за вкладом потужностей у хешрейт Біткоїна.

Лідером рейтингу залишилися США, чия частка у загальній швидкості хешування становила 37,84%. На другому місці розмістився Китай з показником 21,11%. А частка Казахстану становила 13,22%.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Чому Казахстан втрачає частку у світовому хешрейті

На початку грудня Мажиліс (нижня палата) парламенту Казахстану ухвалив у другому читанні законопроєкт «Про цифрові активи Республіки Казахстан», який запроваджує нові податки та встановлює механізми взаємодії майнерів біткоїна з національною енергетичною мережею.

Згідно з документом, майнери зможуть використовувати енергію із загальної мережі лише у разі виникнення профіциту. До того ж вони будуть змушені проводити всі операції через національну біржу.

Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Кит, що спав чотири роки, переказав BTC на $137 млн Користувач накопичив 3623 біткоїни з жовтня 2018 року по грудень 2019 року, коли він у середньому коштував $6900. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
У Бразилії вводять новий біткоїн-податок У Бразилії вводять новий біткоїн-податок Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023
Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Ще одна компанія подала заявку на біткоїн-ETF Pando Asset стала вже тринадцятою фірмою, яка бажає запустити біржовий біткоїн-фонд. Володимир Гришенко 30 листопада 2023