Частка Казахстану в глобальному хешрейті Біткоїна впала втричі

Частка Казахстану в глобальному хешрейті Біткоїна впала втричі

Рік тому цей показник був на рівні 18%, а нині знизився до 6,4%.

Частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна сьогодні становить 6,4%. Для порівняння: у першому кварталі 2022 року цей показник був на рівні 18%, повідомив віцеголова ClimateTech Деніель Баттен.

За його словами, це спричинило зниження викидів вуглецю у мережі Біткоїна на 10%.

Нині частка енергетичних ресурсів із нульовим рівнем викидів у мережі Біткоїна становить 52,2%. Таким чином, використання чистої енергії зросло на 2,9% з початку 2022 року. Інші 47,8% потужностей, як і раніше, використовують викопне паливо.

Частка Казахстану в глобальному хешрейті Біткоїна впала втричі
Рівні викидів у мережі Біткоїна

Баттен підрахував, що якби Казахстан зберіг свою частку на рівні 18%, то 50,7% нинішньої мережі BTC становила б енергія на викопному паливі й лише 49,3% споживали б ресурси з нульовим рівнем викидів. Це пов'язано з тим, що більшість енергосистеми Казахстану функціонує на викопному паливі, зокрема на вугіллі.

Рейтинг світових майнерів

Наприкінці жовтня 2022 року стало відомо, що Казахстан зберіг за собою статус третьої країни за вкладом потужностей у хешрейт Біткоїна.

Лідером рейтингу залишилися США, чия частка у загальній швидкості хешування становила 37,84%. На другому місці розмістився Китай з показником 21,11%. А частка Казахстану становила 13,22%.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Чому Казахстан втрачає частку у світовому хешрейті

На початку грудня Мажиліс (нижня палата) парламенту Казахстану ухвалив у другому читанні законопроєкт «Про цифрові активи Республіки Казахстан», який запроваджує нові податки та встановлює механізми взаємодії майнерів біткоїна з національною енергетичною мережею.

Згідно з документом, майнери зможуть використовувати енергію із загальної мережі лише у разі виникнення профіциту. До того ж вони будуть змушені проводити всі операції через національну біржу.

США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів США поки не вводитимуть додатковий податок для майнерів У новому законопроєкті про оподаткування повністю відсутні нові положення щодо видобутку цифрових валют. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Дрібні власники рекордно наростили запаси біткоїнів Місячний приріст резервів цієї категорії власників досяг історичного максимуму і становив 24 600 біткоїнів. Володимир Гришенко 29 травня 2023
Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Біткоїн зростає на тлі перемовин щодо стелі держборгу США Інвестори не очікують проблем з ліквідністю у разі чергового підвищення ліміту держборгу в США. Дмитро Харьков 29 травня 2023