У Казахстані врегулювали діяльність майнерів

У Казахстані врегулювали діяльність майнерів

Прийнятий Мажилісом законопроєкт запроваджує нові податки для майнерів та визначає джерела енергії, які вони можуть використовувати.

Мажиліс (нижня палата) парламенту Казахстану прийняв у другому читанні законопроєкт «Про цифрові активи Республіки Казахстан», що запроваджує нові податки та встановлює механізми взаємодії майнерів біткоїна з національною енергетичною мережею. Про це повідомляє Kapital.

Відповідно до документа, майнери матимуть змогу використовувати енергію із загальної мережі лише у разі виникнення профіциту. До того ж вони будуть змушені проводити всі операції через національну біржу.

Мажиліс у Казахстані. Джерело: Kapital
Мажиліс у Казахстані. Джерело: Kapital

Ліцензування майнінгу здійснюватиметься за двома категоріями. Перша – це майнери, що є власниками відповідної енергетичної інфраструктури: дата-центрів, що претендують на енергетичну квоту. Друга – це майнери, що орендують відповідні ресурси у центрах обробки даних та не використовуватимуть енергетичну квоту.

Джерела енергії та нові податки

Законопроєкт також визначає джерела енергії, що можуть використовуватися майнерами. Пріоритет надаватиметься відновлювальним джерелам. Запроваджуються також корпоративний податок та податок на приріст вартості для фізичних осіб.

Ставки корпоративного податку залежатимуть від класифікацій діяльності компанії як майнера, біржі або майнінг-пулу. Фізичні особи сплачуватимуть податки у разі приросту капіталу, отриманого протягом року.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Тарифи на майнінг

Нещодавно у Казахстані також встановили нові тарифи на майнінг. Вони варіюються від 1 до 10 тенге залежно від вартості електроенергії у країні. Таким чином держава планує залучити додаткові кошти для розвитку майнінгу та Біткоїн-індустрії в країні.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024