Фонд Grayscale вперше вийшов «у плюс»

Фонд Grayscale вперше вийшов «у плюс»

Відтік капіталу з фонду змінився на приплив вперше від запуску спотових ETF у січні цього року.

За підсумками попереднього торгового дня 3 травня біткоїн-фонд Grayscale зафіксував помірний приплив капіталу, обсягом $63 млн. Про це свідчать дані Farside Investors.

Ця подія викликала значну увагу експертів, адже в усі попередні торгові сесії фіксувався лише відтік коштів з фонду GBTC. Загалом фонд Grayscale втратив понад $17,5 млрд. За прогнозами аналітиків, цього місяця його може обійти фонд BlackRock за сукупними обсягами резервів.

Але до трійки лідерів за підсумками торгів 3 травня увійшли інші фонди: FBTC від Fidelity ($102,6 млн), BITB від Bitwise ($33,5 млн) та BTCO від Invesco ($33,2 млн). Один із лідерів цього сегменту – фонд IBIT від BlackRock зафіксував помірні надходження у $12,7 млн.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Вплив на курс BTC

Період відтоку коштів зі спотових біржових фондів негативно позначався на курсу BTC, адже посилював тиск продажів. Головний цифровий актив тимчасово падав до $57 000 та декілька днів торгувався нижче за ключовий рівень у $60 000.

Проте на тлі зміни тренду та припливу капіталу до GBTC та інших фондів, ситуація кардинально змінилася. За останні п’ять днів біткоїн додав понад 10% та торгується вище за $64 000, що збільшує оптимізм інвесторів.

Новий фонд Grayscale

Менеджмент компанії висловив занепокоєння послабленням конкурентних позицій Grayscale у сегменті спотових біржових фондів біткоїна. Задля виправлення ситуації було оголошено про запуск нового фонду Bitcoin Mini Trust (BTC Trust). Його комісія становитиме лише 0,15%, що є найнижчим показником у галузі. Завдяки таким умовам планується залучити додаткові надходження від інвесторів.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024