Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією

Grayscale хоче запустити біткоїн-фонд із найнижчою комісією

Компанія передасть новому фонду 10% активів під управлінням GBTC, які оцінюються у майже $20 млрд.

Інвестиційна компанія Grayscale, що управляє спотовим біржовим біткоїн-фондом (ETF) GBTC з комісією у розмірі 1,5%, запустить додаткову версію продукту під назвою Bitcoin Mini Trust (BTC Trust), збори за який становитимуть 0,15%. Про це написав експерт Bloomberg з питань ETF Ерік Балчунас на своїй сторінці у соцмережі X.

За його словами, комісія нового продукту стане найнижчою серед спотових біткоін-фондів, доступних зараз у США.

Як зазначається у заявці для Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC), Grayscale передасть новому фонду 10% активів під управлінням GBTC, які оцінюються в $19,57 млрд. Після випуску паї BTC Trust автоматично будуть розподілені серед власників паїв GBTC.

Запуск Bitcoin Mini Trust покликаний запропонувати інвесторам GBTC більш дешевий та конкурентоспроможний продукт. Зараз найнижча комісія на спотовий біткоїн-ETF від компанії Franklin Templeton (тікер EZBC), вона становить 0,19%.

Що відомо про біткоїн-фонд Grayscale

Біткоїн-фонд GBTC від Grayscale був створений понад десять років тому, спочатку він був біткоїн-трастом і пропонувався через приватне розміщення. У середині 2015 року паї почали торгуватися публічно на позабіржовій основі.

У січні поточного року він був конвертований SEC у спотовий біткоїн-ETF і почав торгуватися на NYSE Arca.

Сьогодні GBTC залишається найбільшим біткоїн-фондом за обсягами активів під управлінням, проте його вже наздоганяє IBIT від BlackRock ($17,58 млрд).

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Що відбувається на ринку ETF

Останні дні стали непростим для біржових фондів через глобальну невизначеність. У «плюсі» торгується лише ETF від компанії BlackRock. Він зафіксував чистий приплив коштів у $184,5 млн за останні два торгові дні.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024