Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

День народження White Paper Біткоїна, зростання числа біткоїн-банкоматів, новий Біткоїн-гайд, прибуток майнерів, інтеграція BTC у MoneyGram та UnionBank, виправлення помилки в Lightning Network, розблокування BestChange та доля законопроєкту MiCA.

White Paper Біткоїна виповнилося 14 років

31 жовтня 2008 року Сатоші Накамото опублікував White Paper (англ. «біла книга») Біткоїна – 9-сторінковий технічний документ, в якому було викладено докладний опис проєкту, його архітектуру та спосіб взаємодії з користувачами.

Біткоїн за 14 років перетворився на популярний фінансовий інструмент. У нього інвестують не лише Біткоїн-ентузіасти, а й публічні компанії, а також великі гравці.

У світі за місяць встановили 420 біткоїн-банкоматів

У жовтні 2022 року кількість біткоїн-банкоматів у світі зросла на 420 одиниць. Таким чином, їхня загальна кількість збільшилася до 38 823 пристроїв.

Мережа біткоїн-банкоматів продовжує зростати попри ведмежий ринок. Регіональними лідерами є США, країни ЄС, Велика Британія, Канада, Швейцарія тощо.

Вийшов Біткоїн-гайд для громадських організацій

Human Rights Foundation та Bitcoin Policy Institute представили Біткоїн-гайд для громадських організацій, який дозволить розширити використання BTC з некомерційною метою.

Розроблення цього гайду стало відповіддю Біткоїн-ком'юніті на блокування рахунків правозахисних організацій у Нігерії, Індії та інших країнах. У таких умовах виникає попит на децентралізовану та вільну від цензури платіжну систему, яка може виконувати гуманітарну місію.

У жовтні майнери працювали в «плюс»

Сукупні доходи біткоїн-майнерів у жовтні 2022 року зросли на 3,1% і сягнули $567 млн.

Однак не всі майнінгові компанії вдало пристосувалися до поточних умов. Наприклад, Argo Blockchain повідомила про нездатність залучити $27 млн ​​від стратегічного інвестора для розв'язання проблем із ліквідністю. Акції компанії вже впали на 72%, а у разі невдач із залученням фінансування Argo Blockchain загрожує банкрутство.

Користувачі додатка MoneyGram тепер можуть торгувати BTC

У мобільному додатку MoneyGram з'явилася можливість купувати, обмінювати та зберігати біткоїни.

Це стало можливим завдяки партнерству компанії з біткоїн-біржею Coinme. Новий сервіс доступний поки лише США, але у майбутньому може бути масштабований.

Філіппінський UnionBank почав торгувати біткоїнами

Найбільший банк Філіппін UnionBank оголосив про пілотний запуск послуг торгівлі та зберігання біткоїна. Ініціатива реалізована у партнерстві зі швейцарським кастодіаном Metaco.

UnionBank став першим регульованим банком у країні, який надає клієнтам функцію обміну біткоїнів.

Розробники виправили помилку, що спричинила збій Lightning Network

Майже місяць тому засновник платформи Bitmatrix Бурак Кеджелі створив та виконав складну транзакцію в блокчейні біткоїна, яка тимчасово вивела з ладу частину мережі мікроплатежів Lightning Network.

Компанія Lightning Labs випустила оновлення для усунення критичної помилки, що заважала роботі нод мережі Lightning Network.

В Узбекистані розблокували агрегатор біткоїн-обмінників BestChange

Національне агентство перспективних проєктів (НАПП) Узбекистану відновило доступ до популярного агрегатора біткоїн-обмінників BestChange.

У серпні влада Узбекистану обмежила доступ до найбільш популярних в Узбекистані майданчиків, серед яких Binance, Kraken, FTX і Huobi Global, а також BestChange.

Європарламент відклав законопроєкт MiCA на наступний рік

Європейський парламент переніс на 2023 рік остаточне голосування щодо законопроєкту про регулювання криптовалют MiCA.

Представник парламенту уточнив, що законопроєкт потрібно перекласти 24 офіційними мовами ЄС, а його текст є технічним і довгим. Тому голосування щодо нього відбудеться у лютому наступного року.

В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу В Африці виробництво шоколаду оптимізували за рахунок майнінгу Сушіння какао-бобів за допомогою «асіків» відбувається втричі швидше, ніж на сонці. Володимир Гришенко 04 грудня 2023
Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Катар може інвестувати в біткоїн до $500 млрд Для цього влада країни планує використовувати Суверенний фонд добробуту Катару. Євген Комчук 04 грудня 2023
Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Біткоїн обійшов за капіталізацією компанію Уоррена Баффета Капіталізація головного цифрового активу досягла $811 млрд, а Berkshire Hathaway – $779 млрд. Володимир Гришенко 04 грудня 2023