У світі за місяць встановили 420 біткоїн-банкоматів

У світі за місяць встановили 420 біткоїн-банкоматів

Перший такий пристрій з’явився дев’ять років тому у Канаді.

У жовтні 2022 року кількість біткоїн-банкоматів у світі зросла на 420 одиниць. Таким чином їхня загальна кількість збільшилась до 38 823 пристроїв, повідомляє CoinATMRadar.

Такого прогресу було досягнуто за дев’ять років – з моменту відкриття першого біткоїн-банкомату у Ванкувері (Канада). Тоді експеримент виявився успішним, адже термінал протягом першого тижня роботи здійснив 348 транзакцій на суму більш ніж $100 000. Це спонукало підприємців до подальшого розвитку відповідної інфраструктури.

Динаміка кількості біткоїн-банкоматів. Джерело: CoinATMRadar
Динаміка кількості біткоїн-банкоматів. Джерело: CoinATMRadar

Мережа біткоїн-банкоматів продовжує зростати, попри ведмежий ринок. Регіональними лідерами є США, країни ЄС, Велика Британія, Канада, Швейцарія тощо. Загальний обсяг капіталу, що надається за допомогою таких терміналів нещодавно досяг $46,4 млн, й за оцінками аналітичного агентства Research and Market може перевищити $470 млн у 2027 році.

За даними CoinATMRadar в Україні наразі нараховується 43 біткоїн-банкомати (їхня кількість зменшилася на два термінали через збройну агресію РФ). Окрім Києва, такими терміналами можна скористатися у Харкові, Сумах, Одесі, Полтаві, Дніпрі, Тернополі, Львові та Ужгороді.

Навіщо потрібні біткоїн-банкомати

Біткоїн-банкомати – це термінали, за допомогою яких можна придбати або продати BTC. Вони здатні приймати як готівку, так і банківські картки.

Ціна покупки BTC залежить від поточного курсу, який банкомат отримує з інтернету в режимі реального часу. Слід пам’ятати, що банкомат стягує додаткову комісію за послугу та враховує її вартість.

Найчастіше біткоїн-банкомати встановлюють у магазинах, ресторанах, торговельних центрах, поштових відділеннях та аеропортах.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Використання у роздрібних мережах

Попит на BTC як платіжний засіб також стрімко зростає. Зокрема мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s повідомила про використання біткоїна у своїх закладах у швейцарському Лугано. Українська мережа супермаркетів Varus також почала приймати біткоїни у своїх магазинах з минулого місяця. І таких прикладів чимало.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023