У світі за місяць встановили 420 біткоїн-банкоматів

У світі за місяць встановили 420 біткоїн-банкоматів

Перший такий пристрій з’явився дев’ять років тому у Канаді.

У жовтні 2022 року кількість біткоїн-банкоматів у світі зросла на 420 одиниць. Таким чином їхня загальна кількість збільшилась до 38 823 пристроїв, повідомляє CoinATMRadar.

Такого прогресу було досягнуто за дев’ять років – з моменту відкриття першого біткоїн-банкомату у Ванкувері (Канада). Тоді експеримент виявився успішним, адже термінал протягом першого тижня роботи здійснив 348 транзакцій на суму більш ніж $100 000. Це спонукало підприємців до подальшого розвитку відповідної інфраструктури.

Динаміка кількості біткоїн-банкоматів. Джерело: CoinATMRadar
Динаміка кількості біткоїн-банкоматів. Джерело: CoinATMRadar

Мережа біткоїн-банкоматів продовжує зростати, попри ведмежий ринок. Регіональними лідерами є США, країни ЄС, Велика Британія, Канада, Швейцарія тощо. Загальний обсяг капіталу, що надається за допомогою таких терміналів нещодавно досяг $46,4 млн, й за оцінками аналітичного агентства Research and Market може перевищити $470 млн у 2027 році.

За даними CoinATMRadar в Україні наразі нараховується 43 біткоїн-банкомати (їхня кількість зменшилася на два термінали через збройну агресію РФ). Окрім Києва, такими терміналами можна скористатися у Харкові, Сумах, Одесі, Полтаві, Дніпрі, Тернополі, Львові та Ужгороді.

Навіщо потрібні біткоїн-банкомати

Біткоїн-банкомати – це термінали, за допомогою яких можна придбати або продати BTC. Вони здатні приймати як готівку, так і банківські картки.

Ціна покупки BTC залежить від поточного курсу, який банкомат отримує з інтернету в режимі реального часу. Слід пам’ятати, що банкомат стягує додаткову комісію за послугу та враховує її вартість.

Найчастіше біткоїн-банкомати встановлюють у магазинах, ресторанах, торговельних центрах, поштових відділеннях та аеропортах.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Використання у роздрібних мережах

Попит на BTC як платіжний засіб також стрімко зростає. Зокрема мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s повідомила про використання біткоїна у своїх закладах у швейцарському Лугано. Українська мережа супермаркетів Varus також почала приймати біткоїни у своїх магазинах з минулого місяця. І таких прикладів чимало.

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023