White Paper Біткоїна відзначає 14 років

White Paper Біткоїна відзначає 14 років

«Біла книга» Біткоїна вперше була опублікована 31 жовтня 2008 року.

31 жовтня 2008 року Сатоші Накамото опублікував White Paper (англ. «біла книга») Біткоїна – 9-сторінковий технічний документ, в якому було викладено докладний опис проєкту, його архітектуру та спосіб взаємодії з користувачами.

White Paper пояснив світові принцип децентралізованих платежів в інтернеті, які можуть безпосередньо проходити без участі банків, держав та інших організацій. У документі Біткоїн описаний як «електронна готівка».

Втім найголовніше – Біткоїн розв’язав проблему подвійної витрати, властивої електронним грошам. Банки справляються з цим завдяки перевірці та підтвердженню транзакцій через єдиний центральний орган. У Біткоїна жодного єдиного центру немає і це завдання вирішується за допомогою записів транзакцій у блоки – блокчейн. Щоб отримати це право запису, необхідно досягти консенсусу – довести виконання роботи (Proof-of-Work). Саме обчислення дозволяють перевірити, чи не витрачався токен раніше, звіряючись з відповідним записом в блокчейні.

За ці роки Біткоїн перетворився на популярний фінансовий інструмент. У нього інвестують не лише Біткоїн-ентузіасти, а й публічні компанії, а також великі гравці.

Хто створив Біткоїн?
Хто створив Біткоїн?
Біткоїн було створено Сатоші Накамото (швидше за все це псевдонім), якого й досі...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Досягнення Біткоїна

Нещодавно Книга рекордів Гіннеса додала Біткоїн до свого останнього видання. Біткоїн називають «першою децентралізованою криптовалютою», концепцію якої створив Сатоші Накамото.

У Книзі рекордів Гіннеса наголошують, що це перша вдала спроба зробити децентралізований актив. До цього всі подібні рішення залежали від третьої сторони.

Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Фінустанова має намір розвивати біткоїн-послуги, попри посилення регулювання в країні. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Усі роботи з розгортання та налаштування обладнання завершаться у 2025 році. Продуктивність обладнання компанії має перевищити 38 EH/s. Володимир Гришенко 05 грудня 2023