White Paper Біткоїна відзначає 14 років

White Paper Біткоїна відзначає 14 років

«Біла книга» Біткоїна вперше була опублікована 31 жовтня 2008 року.

31 жовтня 2008 року Сатоші Накамото опублікував White Paper (англ. «біла книга») Біткоїна – 9-сторінковий технічний документ, в якому було викладено докладний опис проєкту, його архітектуру та спосіб взаємодії з користувачами.

White Paper пояснив світові принцип децентралізованих платежів в інтернеті, які можуть безпосередньо проходити без участі банків, держав та інших організацій. У документі Біткоїн описаний як «електронна готівка».

Втім найголовніше – Біткоїн розв’язав проблему подвійної витрати, властивої електронним грошам. Банки справляються з цим завдяки перевірці та підтвердженню транзакцій через єдиний центральний орган. У Біткоїна жодного єдиного центру немає і це завдання вирішується за допомогою записів транзакцій у блоки – блокчейн. Щоб отримати це право запису, необхідно досягти консенсусу – довести виконання роботи (Proof-of-Work). Саме обчислення дозволяють перевірити, чи не витрачався токен раніше, звіряючись з відповідним записом в блокчейні.

За ці роки Біткоїн перетворився на популярний фінансовий інструмент. У нього інвестують не лише Біткоїн-ентузіасти, а й публічні компанії, а також великі гравці.

Хто створив Біткоїн?
Хто створив Біткоїн?
Біткоїн було створено Сатоші Накамото (швидше за все це псевдонім), якого й досі...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Досягнення Біткоїна

Нещодавно Книга рекордів Гіннеса додала Біткоїн до свого останнього видання. Біткоїн називають «першою децентралізованою криптовалютою», концепцію якої створив Сатоші Накамото.

У Книзі рекордів Гіннеса наголошують, що це перша вдала спроба зробити децентралізований актив. До цього всі подібні рішення залежали від третьої сторони.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024