Хто створив Біткоїн?

Хто створив Біткоїн?

Біткоїн було створено Сатоші Накамото (швидше за все це псевдонім), якого й досі ніхто не зміг остаточно пов'язати з реальною людиною чи групою осіб. Накамото зник з інтернету у 2011 році, залишивши мало відомостей про себе. Чимало людей заявляло, що саме вони — Сатоші, але жоден не зміг це довести.

На одному з перших форумів BitcoinTalk Сатоші сказав, що він почав працювати над Біткоїном у 2007 році, за два роки до того, як було видобуто перший блок. Блок Genesis, або перший блок у ланцюжку біткоїнів, з’явився 3 січня 2009 року. Накамото був майнером блоку Genesis, отримавши перші 50 біткоїнів. Однак цю нагороду з першого блоку не можна було витратити через особливості того, як блок Genesis виражається в коді. BitMEX Research опублікував аналіз перших днів майнінгу біткоїнів і дійшов висновку, що «хтось» здобув 700 000 монет. Хоча багато хто припускає, що це був Сатоші, офіційно це залишається недоведеним.

Можна тільки уявити яку славу отримав би Сатоші Накамото, якби його особистість була розкрита. Не варто і говорити про величезні багатства, які він може зібрати (хоча Сатоші, схоже, не витратив жодної з монет, які він здобув).

Хибні претензії

Один із найвідоміших випадків, коли хтось стверджував, що він Сатоші, стався з Крейгом Райтом, австралійським ученим. На початку 2015 року Райт кілька разів намагався публічно довести, що він був винахідником Біткоїна, але досі йому це не вдалося. Насправді його «доказ» виявився сфабрикованим.

Доріан Накамото, чоловік із Каліфорнії, одного разу був публічно названий творцем Біткоїна газетним журналістом, який помітив кілька подібностей між двома Накамото. Найочевидніше — їхнє прізвище. Проте дуже швидко це твердження спростував сам Доріан.

Ще одна група людей, які привернули увагу до невідомої особи Сатоші, — це криптографи та комп'ютерники. Хел Фінні, відомий криптограф, який першим отримав біткоїни від Сатоші Накамото, вважається одним із найвідоміших «підозрюваних» через його ранню участь у цьому проєкті.

Менш ніж через рік після створення Біткоїна Сатоші та Хел Фінні обмінялися кількома повідомленнями на дискусійних форумах про Біткоїн, обговорюючи такі речі, як технологія та її наслідки в майбутньому. Фінні помер від бічного аміотрофічного склерозу (ALS) у 2014 році, що змусило деяких подумати про його причетність до першої у світі децентралізованої валюти.

Нік Сабо — ще один відомий криптограф, який створив Bit Gold. Це цифрова валюта, яка з'явилася за кілька років до Біткоїна. І хоча він не був помічений у створенні Біткоїна, але ці проєкти дуже схожі. Це й змусило деяких припустити, що він може бути творцем Біткоїна.

Чому Сатоші повинен бути анонімним?

Сатоші Накамото, творець першої у світі децентралізованої валюти, можливо, має залишитися анонімним через саму концепцію Біткоїна. Накамото, можливо, зрозумів, що збереження його анонімності може усунути останню центральну точку збою для Біткоїна: людину, яка його створила.

Так він прибрав вплив творця на Біткоїн, адже це могло вплинути на політику, правила чи прийняття рішень у суспільстві.

Ким би не був Сатоші, він, безперечно, геній нашого часу. Протокол Біткоїна забезпечує економічні стимули у всіх необхідних місцях, що призводить до виняткового розв'язання проблеми візантійських генералів. Сатоші Накамото застосовує концепції криптографії, математики, теорії ігор та економіки, щоб створити красиво оформлений – і перший у світі – дефіцитний цифровий актив під назвою Біткоїн.

Найкращі гаманці з мультипідписом Найкращі гаманці з мультипідписом Біткоїн-гаманці з мультипідписом – це чудове рішення для безпеки, конфіденційності та доступності ваших біткоїнів у будь-який час. Bitcoin Magazine 06 березня 2023
Що таке Sparrow Wallet Що таке Sparrow Wallet Sparrow Wallet – це десктопний біткоїн-гаманець, орієнтований на безпеку та конфіденційність. Він підтримує більшість апаратних гаманців і є чудовою альтернативою Electrum або Specter.  Ігор Королишин 16 лютого 2023
Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi Розгорнути повну біткоїн-ноду може будь-який користувач із доступом до комп'ютера та інтернету. Найпростішим рішенням залишається встановлення оригінальної ноди Bitcoin Core. Втім запустити ноду можна не лише на комп’ютері, а й на окремому фізичному пристрої. Ігор Королишин 19 січня 2023