Джеймсон Лопп вивів з ладу тестову мережу Біткоїна

Джеймсон Лопп вивів з ладу тестову мережу Біткоїна

Співзасновник Casa знайшов вразливість та здійснив гриферну атаку на тестнет.

Співзасновник і директор з безпеки платформи Casa Джеймсон Лопп здійснив гриферну атаку на тестову мережу Біткоїна, що порушило її нормальне функціонування. Про це повідомляє The Block.

«Моя сумнозвісна атака на тестову мережу Біткоїна призвела до того, що за минулий тиждень було згенеровано більше ніж трирічну норму у 165 000 блоків», – заявив Лопп.

На запитання іншого користувача, чого коштувала така атака, співзасновник Casa відповів, що обійшлася вона йому в $1 за витрачену електроенергію.

Зі свого боку, Лопп заявив, що основною метою атаки була демонстрація найвразливіших місць блокчейну, а не спроба вивести його з ладу. Тому він виступив за виправлення помилки в коді, що дає змогу створювати величезну кількість блоків за короткий період часу.

Між іншим, дії Лоппа викликали невдоволення Біткоїн-розробників, бо через перевантаження вони змушені були зупинити роботу над деякими застосунками. Як зазначив керівник технічного відділу Lightning Labs Лео Віз, атака перервала синхронізацію вузлів у тестовій мережі Біткоїна.

Що таке гриферні атаки

Гриферна атака – це спроба спотворення роботи мережі за допомогою надмірної витрати енергії, атак на майнінгові пули або додавання неправдивих транзакцій. Ці атаки можуть бути здійснені з різних мотивів, від вираження незгоди з політичними аспектами протоколу до намагання заволодіти контролем над мережею.

Однак важливо розуміти, що Біткоїн має механізм захисту, такий як консенсусний протокол (Proof-of-Work), який робить грифінг-атаки менш ефективними та вигідними для зловмисників.

Також активна спільнота та розвинені методи виявлення та усунення вразливостей допомагають зменшити ймовірність успіху грифінг-атак і підтримують надійність мережі.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Баги у блокчейні Біткоїна

Блокчейн Біткоїна має унікальні властивості, що роблять його стійким до збоїв, але попри це в історії були виявлені кілька багів. Зокрема в перші дні існування Біткоїна було виявлено аномалію, яка дозволила хакеру 15 серпня 2010 року на висоті 74 638 блоків згенерувати 184,4 млрд монет.

Інший баг стався у 2013 році через розбіжності між двома версіями програмного забезпечення: старою версією 0.7 та оновленою версією 0.8.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024