В Узбекистані розблокували агрегатор біткоїн-обмінників BestChange

В Узбекистані розблокували агрегатор біткоїн-обмінників BestChange

Із серпня цей ресурс, як і більшість біткоїн-бірж, опинився під забороною.

Національне агентство перспективних проєктів (НАПП) Узбекистану відновило доступ до популярного агрегатора біткоїн-обмінників BestChange. Про це повідомило юридичне агентство Digital Rights Center.

Ресурс було заблоковано ще у серпні на підставі ухвали президента Узбекистану від 2018 року. Згідно з документом, з 1 січня 2023 року громадяни та компанії-резиденти країни зможуть купувати, продавати та змінювати біткоїни та криптоактиви лише через місцевих провайдерів.

Юристи Digital Rights Center (DCR), які представляли інтереси BestChange, кілька разів зверталися до НАПП із проханням скасувати блокування.

«Після низки звернень керівництво НАПП прислухалося до аргументів, що діяльність ресурсу моніторингу потрапляє під виняток і його робота не повинна обмежуватися», - заявили юристи DRC.

21 жовтня BestChange було виключено зі списку заборонених сайтів разом з іншою платформою для обміну цифрових активів, і доступ до агрегатора було відновлено.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Обмеження для біткоїн-компаній в Узбекистані

У серпні влада Узбекистану обмежила доступ до сайтів практично всіх біткоїн-бірж.

Зокрема, було заблоковано доступ до найпопулярніших в Узбекистані майданчиків, серед яких Binance, Kraken, FTX та Huobi Global, а також відомий агрегатор обмінників BestChange.

Зараз в Узбекистані продаж біткоїнів може здійснюватися лише через спеціалізовані біржі. При цьому електронні системи біржових торгів мають бути розміщені на серверах усередині країни. У грудні 2019 року південнокорейська Kobea Group отримала першу і поки що єдину ліцензію на створення та здійснення діяльності біткоїн-біржі в Узбекистані.

Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Клієнти найбільшого банку Бразилії зможуть торгувати BTC Фінустанова має намір розвивати біткоїн-послуги, попри посилення регулювання в країні. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Riot Platforms придбає у MicroBT партію «асіків» за $290 млн Усі роботи з розгортання та налаштування обладнання завершаться у 2025 році. Продуктивність обладнання компанії має перевищити 38 EH/s. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
BlackRock отримав «стартовий капітал» для біткоїн-ETF BlackRock отримав «стартовий капітал» для біткоїн-ETF Інвестори виявляють інтерес до нового біржового продукту від керуючого активами. Дмитро Харьков 05 грудня 2023