Що таке біткоїн-біржі?

Що таке біткоїн-біржі?

Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популярний спосіб придбання BTC. Купівля BTC на біржі – це відносно простий спосіб придбати біткоїни у будь-якій кількості.

Процес складається з кількох основних кроків:

  1. Створіть обліковий запис на біржі.
  2. Підтвердіть свою особу, як правило, шляхом прив'язки свого банківського рахунку, завантаження посвідчення особи або прив'язки кредитної картки. (Часто на це йде щонайменше день.)
  3. Щойно ви пройдете верифікацію, просто здійсніть покупку, і біткоїни будуть переведені на ваш рахунок після завершення транзакції.

Більшість бірж в наші дні пропонують різні способи налаштувати повторювані покупки. Таким чином, можна легко налаштовувати щоденні, щотижневі або щорічні покупки в контрольованих номіналах і поступово збільшувати активи у біткоїнах.

Однак ці біржі вразливі до злому та інших проблем з безпекою. Біткоїн на платформі технічно не належить вам, доки ви не виведете його на свій гаманець. Якщо біржу зламають або кошти будуть втрачені через неправильне управління, ви можете втратити свої біткоїни.

Таким чином, багато користувачів вносять свої кошти за допомогою банківського переказу на біржу, купують біткоїни, а потім виводять їх на безпечний гаманець, який дозволяє їм зберігати власні закриті ключі.

Від вас також майже завжди буде вимагатися надання особистої інформації та документації як доказ того, що ви є тим, за кого себе видаєте, оскільки біткоїн-біржі підпадають під дію правил KYC і AML.

Децентралізовані та P2P-біржі

Децентралізовані або однорангові біржі відрізняються від звичайних бірж, оскільки вони дозволяють вам контролювати свої кошти протягом усього користування, вони не вимагають ідентифікації для покупки біткоїнів, і ви можете здійснювати транзакції різними способами, наприклад, готівкою.

Уявіть, що ви знаходитесь на гігантському блошиному ринку, де звичайні люди можуть обмінювати свої біткоїни на фіат між собою. Ці ринки дозволяють продавцям встановлювати свою ціну та вирішувати, які типи платежів вони прийматимуть. Такі біржі діють швидше як сервіси для зведення користувачів між собою, ніж типова біржа.

  • LocalBitcoins, мабуть, найвідоміша однорангова біткоїн-платформа. Вона дозволяє проводити позабіржову торгівлю локальної валюти за біткоїни. Користувачі розміщують ціну пропозиції на сайті, де встановлюють обмінний курс. Потім користувачі можуть зв'язатися з цими продавцями, щоб зробити покупку.
  • P2P-платформа гаманця Mycelium також дозволяє зустрітися особисто, щоб купити біткоїни.
  • Платформа Paxful пропонує користувачам можливість торгувати у Peer-to-Peer режимі онлайн.
  • Hodl Hodl – ще одна децентралізована біржа, де можна купити BTC. Вона накладає менше обмежень на покупців та продавців по всьому світу у порівнянні з LocalBitcoins. Ви можете купити біткоїни в одного з продавців на цих платформах онлайн або особисто. Існує надбавка до ціни, яку ви сплачуєте, оскільки кожен продавець додає свою націнку. Але, зазвичай, це хороший спосіб придбати біткоїни, якщо ви дбаєте про конфіденційність.
  • Bisq (раніше відома як Bitsquare) це також децентралізована біржа, яка заслуговує на увагу. Вона дозволяє користувачам контролювати власні кошти та купувати BTC через однорангову мережу. Заснована у 2014 році, компанія орієнтована на Біткоїн ​​та програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом. Вам потрібно буде завантажити програмне забезпечення для настільних ПК, щоб отримати доступ до платформи Bisq. Після налаштування способу оплати вам потрібно буде переглянути книгу замовлень, щоб знайти актуальні пропозиції. Потім ви можете купити біткоїни, як на звичайній біржі.
Що таке знецінення грошей? Що таке знецінення грошей? Знецінення – це дія чи процес зниження якості або цінності чогось, зокрема – грошей. Bitcoin Magazine 05 листопада 2023
Що таке товарні гроші? Що таке товарні гроші? Товарні гроші – це форма грошей, внутрішня вартість яких визначається базовим товаром та динамікою попиту та пропозиції. Золото та срібло протягом століть вважалися товарними грошима через їхню рідкість та бажаність. Bitcoin Magazine 04 листопада 2023
Що таке проблема візантійських генералів? Що таке проблема візантійських генералів? Проблема візантійських генералів: доказ роботи та рішення. Bitcoin Magazine 07 жовтня 2023