В Узбекистані заблокували доступ до більшості біткоїн-бірж

В Узбекистані заблокували доступ до більшості біткоїн-бірж

Під обмеження не потрапив лише один торговельний майданчик.

Влада Узбекистану обмежила доступ до сайтів практично всіх біткоїн-бірж. Про це повідомляється на офіційному сайті Національного агентства перспективних проєктів (НАПП), що регулює індустрію у країні.

Зокрема було заблоковано доступ до найбільш популярних в Узбекистані торговельних майданчиків, серед яких Binance, Kraken, FTX та Huobi Global. При цьому біржа UzNEX продовжує працювати у звичному режимі, оскільки є єдиним регульованим майданчиком у країні.

При спробі зайти на їхні сайти з'являється повідомлення: «Доступ до інформаційного ресурсу обмежено на підставі постанови Кабінету Міністрів від 05.09.2018 №707 «Про заходи щодо вдосконалення інформаційної безпеки у всесвітній інформаційній мережі Інтернет».

Цим документом раніше було затверджено порядок обмеження доступу до інтернет-сайтів, що містять інформацію, поширення якої заборонено законодавством Узбекистану.

Як біржам відновити роботу

У НАПП уточнюють, що біткоїн-біржі повинні отримувати спеціальну ліцензію провайдера послуг. Річ у тому, що такі майданчики вимагають персональні дані мешканців країни без урахування вимоги про встановлення серверів на території Узбекистану і тому доступ до них обмежений.

«Вони не несуть жодної юридичної відповідальності за здійснення операцій з криптоактивами, не можуть гарантувати легітимність здійснених угод, а також належне зберігання та збереження конфіденційності персональних даних громадян», - наголошує регулятор.

Раніше НАПП розробило положення про реєстрацію для майнерів. У документі наголошується, що майнінгом дозволяється займатися лише юрособам із використанням сонячної електроенергії. Вони також можуть під'єднатися до єдиної енергомережі, але їм знадобиться окремий лічильник.

Хто може торгувати біткоїнами в Узбекистані

В Узбекистані продаж біткоїнів може здійснюватись лише через спеціалізовані біржі. При цьому електронні системи біржових торгів мають бути розміщені на серверах усередині країни. У грудні 2019 року південнокорейська Kobea Group отримала першу і поки що єдину ліцензію на створення та здійснення діяльності біткоїн-біржі в Узбекистані.

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023