У ЄС намагаються знизити анонімність Біткоїн-індустрії

У ЄС намагаються знизити анонімність Біткоїн-індустрії

Європарламент ухвалив низку законів у межах посилення боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

Європейський парламент ухвалив пакет законів, які прагнуть знизити анонімність Біткоїн-індустрії у межах посилення боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Про це повідомляється на офіційному сайті ЄП.

Нові закони гарантують журналісти, представники громадських організацій, компетентні та наглядові органи матимуть прямий та вільний доступ до інформації про бенефіціарних власників, що міститься в національних реєстрах. Окрім поточної інформації, реєстри також включатимуть дані за щонайменше останніх п'ять років.

Закони також надають підрозділам фінансової розвідки (ПФР) більше повноважень для аналізу та виявлення випадків відмивання грошей та фінансування тероризму, а також для призупинення підозрілих транзакцій.

Нові закони передбачають посилені заходи належної перевірки особи клієнтів, після чого так звані зобов'язані суб'єкти (наприклад, банки, керуючі активами та криптоактивами, агенти з нерухомості та віртуальної нерухомості) мають повідомляти ПФР та інші компетентні органи про підозрілу діяльність.

Для нагляду за дотриманням нових правил боротьби з відмиванням грошей у Франкфурті буде створено новий орган - Управління з протидії відмиванню грошей та фінансування тероризму (AMLA). AMLA здійснюватиме безпосередній нагляд за найбільш ризикованими фінансовими установами, втручатиметься у випадку збоїв у нагляді, виступатиме центром для наглядових органів та буде посередником у вирішенні спорів між ними. AMLA також здійснюватиме нагляд за виконанням цільових фінансових санкцій.

Пакет заходів з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (AML/CFT) складається з шостої Директиви з протидії відмиванню коштів (AML), Регламенту ЄС про «єдині правила», а також Регламенту про Управління з протидії відмиванню коштів (AMLA).

Європейське регулювання

У 2023 році Євросоюз завершив розроблення одразу двох масштабних Положень про переказ коштів (ToFR), що регулює криптовалютні перекази, та про ринки криптоактивів (MiCA – Markets in Crypto-Assets Regulation).

MiCA – це набір правил, які регулюють ринок криптовалют та криптовалютних активів в Європейському Союзі. Ця регуляція визначає правила для емісії та обігу цифрових активів, включаючи стандарти безпеки, захист інвесторів, протидію відмиванню грошей та забезпечення конкуренції на ринку.

MiCA визначає основні параметри для функціонування криптовалютного ринку в ЄС, створюючи рамки для розвитку цього сектора у надзвичайно важливому регуляторному контексті.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Банківські норми

Останнім часом компаніям з Біткоїн-індустрії в Європі рекомендують врахувати норми банківського нагляду в межах «боротьби з фінансовими злочинами». Ці рекомендації покликані допомогти постачальникам послуг криптоактивів (CASP) визначити їхній ризик схильності до фінансових злочинів через їхніх «клієнтів, продуктів, каналів доставки та географічного положення».

Тут також йдеться про рекомендації щодо оцінки ризиків фінансових злочинів, а біткоїн-компаніям радять враховувати потенційні ризики, пов'язані з «функціями, що підвищують анонімність».

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024