У Європі біткоїн-компаніям нав'язують банківські норми

У Європі біткоїн-компаніям нав'язують банківські норми

Європейським фірмам з Біткоїн-індустрії рекомендують врахувати норми банківського нагляду в межах «боротьби з фінансовими злочинами».

Біткоїн-компаніям на території Євросоюзу рекомендовано адаптувати свої заходи безпеки відповідно до посібника з боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Про це йдеться у заяві Європейського банківського управління (EBA).

Ці рекомендації покликані допомогти постачальникам послуг криптоактивів (CASP) визначити їхній ризик схильності до фінансових злочинів через їхніх «клієнтів, продуктів, каналів доставки та географічного положення».

У посібник також включено рекомендації щодо оцінки ризиків фінансових злочинів, а біткоїн-компаніям радять враховувати потенційні ризики, пов'язані з «функціями, що підвищують анонімність», самостійними гаманцями, децентралізованими платформами та продуктами, що дозволяють здійснювати перекази між компанією та такими сервісами.

EBA заявило, що останні поправки є «важливим кроком уперед у боротьбі ЄС із фінансовими злочинами» і «гармонізують підхід» для криптовалютних компаній по всьому союзу, щоб пом'якшити наслідки відмивання грошей та фінансування тероризму.

Регулювання в ЄС

У 2023 році ЄС завершив розроблення Положення про переказ коштів (ToFR), що регулює криптовалютні перекази, а також всеосяжного та широкомасштабного Положення про ринки криптоактивів (MiCA).

Положення MiCA про захист криптоінвесторів мають набути чинності в грудні, проте країни – члени ЄС можуть на власний розсуд встановити 18-місячний перехідний період для CASP, що дозволяє їм працювати без ліцензії.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Боротьба з фірмами-прокладками

Після набуття чинності положень MiCA європейські регулятори побоюються, що деякі глобальні компанії з Біткоїн-індустрії можуть спробувати використовувати так звані компанії-прокладки для ведення бізнесу.

Ліцензійні правила MiCA набувають чинності у грудні 2024 року, проте компанії можуть продовжувати працювати без повної ліцензії до липня 2026 року.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024