ЄС боротиметься із фірмами-прокладками в Біткоїн-індустрії

ЄС боротиметься із фірмами-прокладками в Біткоїн-індустрії

Європейський регулятор закликав біржі та провайдерів розпочати підготовку до впровадження MiCA.

Європейське управління з цінних паперів та ринків (ESMA) попередило, що деякі глобальні компанії в індустрії біткоїна та криптовалют можуть спробувати використовувати так звані компанії-прокладки для ведення бізнесу в країнах ЄС після набуття чинності законом про крипоактиви (MiCA). Про це повідомляє CoinDesk.

ESMA рекомендувало найбільшим біткоїн-компаніям розпочати підготовку до MiCA вже зараз, поки національні регулятори в загальному порядку розробляють процедури, які дозволять біржам і провайдерам гаманців отримати ліцензію.

Ліцензійні правила MiCA набувають чинності у грудні 2024 року, проте компанії можуть продовжувати працювати без повної ліцензії до липня 2026 року. Представники ESMA тепер побоюються, що тимчасове становище може заплутати клієнтів, яким MiCA прагне допомогти, і дозволить деяким несумлінним компаніям використати цю різницю у своїх цілях.

«Непрозорі структури груп можуть також заплутати клієнтів, з якою організацією вони мають справу та який її регулятивний статус», – йдеться у повідомленні ESMA.

Своєю чергою, національні регулюючі органи мають на практиці реалізовувати правила, що запобігають утворенню так званих «поштових скриньок», які дозволяють іноземним провайдерам працювати на території ЄС, не маючи в європейських офісах реального персоналу.

Що потрібно знати про MiCA

Закон «Про ринки криптоактивів» MiCA був опублікований в Офіційному журналі Європейського союзу 9 червня, що означає офіційне прийняття його у зведення законів ЄС. З юридичної точки зору положення документа почнуть застосовуватись 30 грудня 2024 року.

Новий закон вимагає від провайдерів гаманців ідентифікувати своїх клієнтів під час переказу коштів, пропонує різним компаніям, таким як біржі та провайдери гаманців, ліцензію для роботи на території блоку, а також запроваджує нові управлінські та фінансові вимоги для емітентів стейблкоїнів.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

У кого виникли проблеми у Європі

Біржа Gemini була змушена залишити ринок Нідерландів, оскільки так і не змогла виконати вимоги місцевих регуляторів. Проте представники торговельного майданчика заявили, що збираються повернутися на нідерландський ринок після того, як його бізнес буде «готовим до повної відповідності» новим правилам роботи із криптоактивами, встановленими відповідно до положень MiCA.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023