MiCA опублікували в офіційному журналі ЄС

MiCA опублікували в офіційному журналі ЄС

Норми документа набирають чинності через 20 днів, а їхні основні положення почнуть застосовувати з 30 грудня 2024 року.

Закон «Про ринки криптоактивів» MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів) у п'ятницю, 9 червня, був опублікований в Офіційному журналі Європейського союзу (OJEU), що стало початком відліку часу до набрання чинності новими правилами для біткоїна та криптовалют.

Зокрема, новий закон вимагає від провайдерів гаманців ідентифікувати своїх клієнтів під час переказу коштів, пропонує різним компаніям, таким як біржі та провайдери гаманців, ліцензію для роботи на території блоку, а також запроваджує нові управлінські та фінансові вимоги для емітентів стейблкоїнів.

Публікація 200 з лишком сторінок документа, а також поправки до низки правил і директив означає офіційне прийняття законопроєкту до зведення законів ЄС. З юридичної точки зору норми документа набирають чинності через 20 днів, а їхні положення застосовуватимуться з 30 грудня 2024 року.

Ухвалення MiCA

20 квітня Європарламент 517 голосами «за» схвалив ініціативу MiCA, яка встановлює єдині правила для учасників ринку цифрових активів у всіх країнах ЄС. Зокрема, запроваджується ліцензування бірж та гаманців, які надають послуги на території блоку.

Велику увагу в документі приділено обігу стейблкоїнів, а емітенти повинні мати досить ліквідні резерви. Тому регулятори ЄС постійно моніторитимуть ситуацію в цій сфері та перевірятимуть, як компанії дотримуються нових норм.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Невизначеність із регулюванням у США

Ухвалення нових регуляційних правил у Європі відбувається на тлі невизначеності у США. Там нещодавно Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) подала до суду на біржі Binance та Coinbase на підставі того, що токени, які торгуються на їхніх платформах, є регульованими фінансовими інструментами.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023