MiCA опублікували в офіційному журналі ЄС

MiCA опублікували в офіційному журналі ЄС

Норми документа набирають чинності через 20 днів, а їхні основні положення почнуть застосовувати з 30 грудня 2024 року.

Закон «Про ринки криптоактивів» MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів) у п'ятницю, 9 червня, був опублікований в Офіційному журналі Європейського союзу (OJEU), що стало початком відліку часу до набрання чинності новими правилами для біткоїна та криптовалют.

Зокрема, новий закон вимагає від провайдерів гаманців ідентифікувати своїх клієнтів під час переказу коштів, пропонує різним компаніям, таким як біржі та провайдери гаманців, ліцензію для роботи на території блоку, а також запроваджує нові управлінські та фінансові вимоги для емітентів стейблкоїнів.

Публікація 200 з лишком сторінок документа, а також поправки до низки правил і директив означає офіційне прийняття законопроєкту до зведення законів ЄС. З юридичної точки зору норми документа набирають чинності через 20 днів, а їхні положення застосовуватимуться з 30 грудня 2024 року.

Ухвалення MiCA

20 квітня Європарламент 517 голосами «за» схвалив ініціативу MiCA, яка встановлює єдині правила для учасників ринку цифрових активів у всіх країнах ЄС. Зокрема, запроваджується ліцензування бірж та гаманців, які надають послуги на території блоку.

Велику увагу в документі приділено обігу стейблкоїнів, а емітенти повинні мати досить ліквідні резерви. Тому регулятори ЄС постійно моніторитимуть ситуацію в цій сфері та перевірятимуть, як компанії дотримуються нових норм.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Невизначеність із регулюванням у США

Ухвалення нових регуляційних правил у Європі відбувається на тлі невизначеності у США. Там нещодавно Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) подала до суду на біржі Binance та Coinbase на підставі того, що токени, які торгуються на їхніх платформах, є регульованими фінансовими інструментами.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Чиновники з України задекларували біткоїни на мільйони, майнери продали BTC на $124 млрд, Гонконг наблизився до запуску біткоїн-ETF, кредитор-банкрут Genesis купив біткоїни, гаманець Keystone тепер може бути Bitcoin-only, будинок Томмі Хілфігера продають за BTC, Парагвай передумав забороняти майнінг. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
ФБР допитало Біткоїн-розробників ФБР допитало Біткоїн-розробників Розслідування відбувається у справі про викрадення 216 BTC у розробника Bitcoin Core Люка Дашжра. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Результати дослідження свідчать про зростання інтересу до Біткоїн-індустрії з боку інвесторів. Володимир Гришенко 12 квітня 2024