Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Шлях FTX до банкрутства, у Subway можна поїсти за BTC, в «Дію» планують додати біткоїн-платежі, Marathon Digital нарощує резерви ВТС, майнінгові компанії розпродають «асіки», у США заарештували крадені 50 000 BTC, ФРС стає лояльнішою до біткоїна, глава WhiteBIT купив авто соліста Queen.

FTX почала процедуру банкрутства

Біткоїн-біржа Binance домовилася про придбання біржі FTX, яка звернулася до неї через нездатність забезпечити підтримку належного рівня ліквідності.

Однак у результаті комплексної корпоративної перевірки, а також у контексті останніх новин про нецільове використання коштів клієнтів й очікувані розслідування влади США проти FTX, Binance вирішила відмовитися від угоди.

Як стало відомо 11 листопада, FTX офіційно почала процедуру банкрутства, а Сем Бенкман-Фрід пішов з позиції CEO компанії.

Мережа фастфудів Subway почала приймати BTC

Найбільша франчайзингова мережа фастфудів Subway почала приймати біткоїн та використовувати Lightning Network.

У компанії протестували нову технологію в Берліні та задоволені результатами. Під час пілотного застосування успішно проведено понад 120 BTC транзакцій. Subway планує розширити використання цієї платіжної опції на інші міста та країни.

У «Дію» збираються додати біткоїн-платежі

Міністерство цифрової трансформації спільно з біткоїн-біржею Binance працюють над впровадженням оплати державних послуг за допомогою біткоїнів. Про це повідомив генеральний менеджер торгового майданчика Кирило Хом'яков.

За його словами, одним з обговорюваних напрямів є інтеграція сервісу Binance Pay у додаток «Дія».

Marathon Digital стала другою компанією у світі за резервами ВТС

Майнінгова компанія Marathon Digital акумулювала 10 054 BTC, що дозволило їй вийти на друге місце за сукупними резервами біткоїнів серед усіх публічних компаній. На першому місці компанія MicroStrategy, на третьому – біткоїн-біржа Coinbase.

Представники Marathon Digital оприлюднили дані фінансового стану та резервів компанії за третій квартал цього року. З нього випливає, що майнер отримав 616 BTC за цей час. Таким чином, менеджменту вдалося уникнути фінансового колапсу та стабілізувати фінансові позиції компанії.

Майнінгові компанії змушені розпродувати обладнання

Майнінгові компанії змушені масово розпродавати обладнання для видобутку BTC, щоб покрити збитки від падіння ринку.

ASIC-майнери потужністю 100 терахешів зараз коштують близько $24, хоча торік їхня середня ціна становила $106. Дисконт у такий спосіб сягає 77%.

У США заарештували 50 000 BTC, вкрадених у Silk Road

Прокуратура США визнала американця Джеймса Чжуна винним у незаконному заволодінні понад 50 000 BTC, які за рішенням суду буде конфісковано.

Чжуна заарештували торік у його будинку в штаті Джорджія за звинуваченням у крадіжці понад 50 000 BTC у даркнет-маркетплейсу Silk Road. За даними слідства, він створив дев'ять фейкових акаунтів з балансом у 200–2000 BTC кожен, а потім скористався вразливістю системи виведення коштів і одномоментно провів 140 транзакцій.

ФРС виключила біткоїн із Топ-10 фінансових ризиків

Біткоїн та цифрові активи посіли 11-у позицію в рейтингу загроз фінансовій стабільності США за версією ФРС.

Згідно з комплексним аналізом, основні групи фінансових ризиків пов'язані з військовим вторгненням РФ в Україну, стабільно високою інфляцією, яка стримує грошово-кредитну політику ФРС, падінням попиту на американські інвестиційні активи та енергетичною кризою.

Глава WhiteBIT купив Rolls-Royce Фредді Мерк'юрі

Український музикант Андрій Данилко продав на аукціоні в Лондоні автомобіль моделі Rolls-Royce Silver Shadow, який раніше належав вокалісту гурту Queen Фредді Мерк'юрі. Покупцем виявився засновник та генеральний директор біткоїн-біржі WhiteBIT Володимир Носов.

Аукціон Sotheby's відбувся 5 листопада у Лондоні. Машину продали за 250 000 фунтів стерлінгів (близько $284 000). Зібрані кошти підуть на створення сучасного центру реабілітації та протезування Superhumans Center, який розпочне роботу на початку 2023 року.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024