Біткоїн-біржа Binance планує купити FTX

Біткоїн-біржа Binance планує купити FTX

FTX звернулася до Binance через нездатність забезпечити підтримку необхідного рівня ліквідності.

Біткоїн-біржа Binance домовилася про придбання біржі FTX. Про це повідомив генеральний директор Binance Чанпен Чжао у себе у Twitter.

«FTX звернулася до нас за допомогою. Існує значна криза ліквідності. Щоб захистити користувачів, ми підписали листа про наміри, що передбачає повне придбання FTX.com. Найближчими днями ми проведемо повний due diligence», – написав Чжао.

Таким чином, буде ініційовано повну комплексну перевірку фінансового стану FTX. Потім буде вироблено спільне рішення щодо термінів та порядку проведення процедури купівлі біржі FTX з боку Binance. Угода не є обов’язковою, тобто сторони мають право передумати.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Глава FTX Сем Бенкман-Фрід підтвердив інформацію про поглинання та пообіцяв розв’язати проблеми клієнтів.

«Ми дійшли згоди про стратегічну угоду з Binance. Наші команди працюють над усуненням накопиченої заборгованості з виведення коштів. Це усуне кризу ліквідності; усі активи будуть покриті 1:1. Це одна з основних причин, через яку ми звернулися до Binance», – написав він.

Що сталося з FTX

В останні дні на ринку почали ширитися чутки про протистояння двох бірж – Binance та FTX. Зокрема Binance вирішила вивести інвестиції з FTX на суму близько $2,1 млрд.

На тлі цієї заяви інвестори почали масово виводити біткоїни з FTX, внаслідок чого BTC-баланс біржі став практично нульовим. За даними сервісу Coinglass, за добу з FTX вивели близько 20 000 BTC.

У зв'язку із цим 8 листопада біржа FTX припинила обробку запитів клієнтів на зняття коштів.

Співзасновник Circle Джеремі Еллайр вважає, що ситуація з FTX може стати аналогом Lehman Brothers для Біткоїн-індустрії.

«Я в галузі вже 10 років і мене дуже розчаровує, що технологія та індустрія, що з'явилася у відповідь на крах Lehman Brothers у 2008 році, породили власну версію тієї самої події», – наголосив він.

Як пише Bitcoin Magazine, новина про угоду між Binance і FTX може здатися для багатьох такою, що шокує, оскільки FTX намагалася відіграти ключову роль у відновленні екосистеми біткоїна та криптовалют після подій пов'язаних із крахом Terra.

В умовах ринкових потрясінь FTX придбала кілька компаній в екосистемі, включаючи Voyager, BlockFi та Celsius. Однак зараз FTX «зазнає лиха і кличе на допомогу».

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023