Біткоїн-біржа Binance планує купити FTX

Біткоїн-біржа Binance планує купити FTX

FTX звернулася до Binance через нездатність забезпечити підтримку необхідного рівня ліквідності.

Біткоїн-біржа Binance домовилася про придбання біржі FTX. Про це повідомив генеральний директор Binance Чанпен Чжао у себе у Twitter.

«FTX звернулася до нас за допомогою. Існує значна криза ліквідності. Щоб захистити користувачів, ми підписали листа про наміри, що передбачає повне придбання FTX.com. Найближчими днями ми проведемо повний due diligence», – написав Чжао.

Таким чином, буде ініційовано повну комплексну перевірку фінансового стану FTX. Потім буде вироблено спільне рішення щодо термінів та порядку проведення процедури купівлі біржі FTX з боку Binance. Угода не є обов’язковою, тобто сторони мають право передумати.

Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Навіщо виводити біткоїни з бірж і як це зробити
Якщо ви не виводите кошти з бірж та зберігаєте там свої приватні біткоїн-ключі, ...
Bitcoin Magazine 19 серпня 2022

Глава FTX Сем Бенкман-Фрід підтвердив інформацію про поглинання та пообіцяв розв’язати проблеми клієнтів.

«Ми дійшли згоди про стратегічну угоду з Binance. Наші команди працюють над усуненням накопиченої заборгованості з виведення коштів. Це усуне кризу ліквідності; усі активи будуть покриті 1:1. Це одна з основних причин, через яку ми звернулися до Binance», – написав він.

Що сталося з FTX

В останні дні на ринку почали ширитися чутки про протистояння двох бірж – Binance та FTX. Зокрема Binance вирішила вивести інвестиції з FTX на суму близько $2,1 млрд.

На тлі цієї заяви інвестори почали масово виводити біткоїни з FTX, внаслідок чого BTC-баланс біржі став практично нульовим. За даними сервісу Coinglass, за добу з FTX вивели близько 20 000 BTC.

У зв'язку із цим 8 листопада біржа FTX припинила обробку запитів клієнтів на зняття коштів.

Співзасновник Circle Джеремі Еллайр вважає, що ситуація з FTX може стати аналогом Lehman Brothers для Біткоїн-індустрії.

«Я в галузі вже 10 років і мене дуже розчаровує, що технологія та індустрія, що з'явилася у відповідь на крах Lehman Brothers у 2008 році, породили власну версію тієї самої події», – наголосив він.

Як пише Bitcoin Magazine, новина про угоду між Binance і FTX може здатися для багатьох такою, що шокує, оскільки FTX намагалася відіграти ключову роль у відновленні екосистеми біткоїна та криптовалют після подій пов'язаних із крахом Terra.

В умовах ринкових потрясінь FTX придбала кілька компаній в екосистемі, включаючи Voyager, BlockFi та Celsius. Однак зараз FTX «зазнає лиха і кличе на допомогу».

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024