У США арештували 50 000 BTC, вкрадених у Silk Road

У США арештували 50 000 BTC, вкрадених у Silk Road

Це друга найбільша конфіскація цифрових активів у світі, після злому та пограбування біржі Bitfinex у 2016 році.

Прокуратура США визнала американця Джеймса Чжуна винним у незаконному заволодінні понад 50 000 BTC, які за постановою суду будуть конфісковані. Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства юстиції США.

Чжуна заарештувализаарештували минулого року у його будинку в штаті Джорджія за звинуваченнями у крадіжці понад 50 000 BTC з даркнет-маркетплейсу Silk Road. За даними слідства він створив дев’ять фейкових акаунтів із балансом у 200-2000 BTC кожний, а потім скористався уразливістю системи виводуу коштів і одномоментно провів 140 транзакцій.

Під час обшуків правоохоронці вилучили 50 676 BTC ($3,36 млрд на той момент), $661 900 готівкою та зливки дорогоцінних металів.

Постанова суду Нью-Йорка. Джерело: Міністерство юстиції
Постанова суду Нью-Йорка. Джерело: Міністерство юстиції

Чжун, за його власними словами, є досвідченим програмістом, який почав активно використовувати біткоїн ще у перші роки його існування. Слідство встановило, що Чжун цілеспрямовано вивчав особливості алгоритмів Silk Road з метою незаконного збагачення.

Програміст визнав свою провину у шахрайстві з використанням електронних засобів. Максимальне покарання за цією статтею – 20 років позбавлення волі.

Що таке Silk Road

Silk Road – це найвідоміший у світі даркнет-маркетплейс, що працював у 2011-2013 роках, та приймав біткоїни. Учасники цього майданчика були переважно задіяні у торгівлі наркотичними засобами й проведенні платежів за допомогою BTC.

На піку популярності послугами Silk Road користувалося понад 100 000 покупців. У жовтні 2013 року ФБР закрило форум Silk Road за звинуваченнями у незаконній діяльності.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Доля засновника Silk Road

Того ж року був заарештований Росс Ульбрихт – засновник маркетплейсу Silk Road. Його засудили до подвійного довічного ув'язнення без можливості перегляду покарання у найближчі 40 років.

Більшість біткоїнерів вважають такий вирок несправедливо суворим та вимагають перегляду постанови суду. Гасло цього руху звучить як «Звільність Росса!».

Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Strike тепер підтримує фіатні платежі до В'єтнаму через LN Це черговий крок компанії у розширенні сервісу транскордонних платежів. Юлiя Савицька 24 березня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн назвали активом року, Індекс жадібності та страху зростає, ходлерів більшає, арешт засновника Terraform Labs, зростання складності майнінгу, найбільший біткоїн-кит, звіт Білого дому про біткоїн, оновлення Wasabi Wallet. Євген Комчук 24 березня 2023
Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Засновнику Terraform Labs висунули звинувачення Учора До Квона затримали в аеропорту Подгориці з підробленими документами. Юлiя Савицька 24 березня 2023