ФРС прибрала біткоїн з Топ-10  фінансових ризиків

ФРС прибрала біткоїн з Топ-10 фінансових ризиків

Регулятор визнає, що біткоїн не становить значних ризиків для фінансової системи.

Біткоїн та цифрові активи посіли 11 позицію у рейтингу загроз фінансовій стабільності США. Відповідний звіт оприлюднила Федеральна резервна система (ФРС)

Відповідно до комплексного аналізу представників ФРС, основні групи фінансових ризиків пов’язані з військовим вторгненням РФ в Україну, стабільно високою інфляцією, стримуючою грошово-кредитною політикою ФРС, падінням попиту на американські інвестиційні активи та енергетичною кризою.

Головні фінансові ризики на найближчі 12-18 місяців. Джерело: ФРС.
Головні фінансові ризики на найближчі 12-18 місяців. Джерело: ФРС.

Близько 18% респондентів вважають, що біткоїн та цифрові активи можуть створювати певні фінансові ризики для економіки. Головним джерелом потенційних проблем вважають спекулятивну діяльність та значні коливання цін. Проте занепокоєність через Біткоїн останнім часом знижується.

Законодавчий тиск на біткоїн-майнінг

Останнім часом посилилися спроби обмежити використання біткоїн-майнінга відповідними компаніями. У звіті Білого дому містяться посилання на нібито загрози для навколишнього середовища від застосування майнінгу на основі алгоритму консенсусу Proof-of-Work, хоча це й не підтверджується об’єктивним аналізом.

Регуляторне середовище у США може стати більш жорстким стосовно видобутку BTC. У разі введення додаткових обмежень можливий перерозподіл хешрейту на користь інших юрисдикцій. Проте досвід заборони майнінгу в Китаї доводить стійкість мережі Біткоїна до таких викликів.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

ФРС та волатильність

Звіти ФРС традиційно призводять до стрімкого зростання волатильності Біткоїна. Учасники ринку є особливо чуттєвими до заяв Голови ФРС Джерома Павелла щодо планів регулятора на наступні місяці та відповідних регуляторних кроків.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024