Волатильність біткоїна зростає напередодні засідання ФРС

На ринку немає консенсусу щодо рішення регулятора про підвищення ставки.

Погодинна волатильність на ринку біткоїна перевищила 0,3%, що значно більше звичних цінових коливань у 0,1-0,15%. Про це свідчать дані аналітичної компанії Arcane Research.

Що таке волатильність

Волатильність – це коливання курсу як у сторону зростання, так і зниження, та є індикатором ринкової невизначеності. Як правило, волатильність зростає в очікуванні важливих регуляторних рішень. В цьому випадку – напередодні засідання ФРС щодо зміни базової облікової ставки.

Волатильність під час засідань ФРС. Джерело: Arcane Research.
Волатильність під час засідань ФРС. Джерело: Arcane Research.

Аналітичні дані Arcane Research свідчать, що найбільші курсові коливання відбуваються навіть не під час оголошення рішення про зміну ставок, а протягом пресконференції Голови ФРС Джерома Павелла. Основна причина полягає у тому, що Павелл також проливає світло щодо майбутньої політики ФРС, що безпосередньо впливає на стратегії трейдерів.

Засідання ФРС відбудеться сьогодні о 21:00 за Києвом, а Джером Павелл виступить о 21:30.

Що таке базова облікова ставка

Базова облікова ставка ФРС встановлює процент, за яким комерційні банки роблять позики одне одному на короткий термін (overnight). Дана ставка також визначає процентні ставки в інших операціях з комерційними банками та клієнтами (вони є вищими на величину спреду).

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Базова ставка ФРС визначає доступ інвесторів до кредитних ресурсів, а також впливає на загальний обсяг грошової маси в країні. Низькі процентні ставки дозволяють збільшити інвестиції у біткоїн за допомогою залучених коштів. Високі процентні ставки, навпаки, призводять до падіння інвестицій у такі активи. За даними аналітика Bitcoin Magazine PRO Дайлана ЛеКлера, із вірогідністю у 72% учасники ринку очікують на підвищення ставки на 75 б. п., а з вірогідністю у 28% – на 100 б. п.

Звіти про інфляцію

Звіти про інфляцію демонструють ефективність політики ФРС щодо встановлення контролю над рівнем цін в економіці. Звіт минулого тижня виявив більш високу інфляцію (8,3% річних) у порівнянні з очікуваннями експертів (8,1%). Отже, вірогідність значного підвищення ставки ФРС зростає.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy докупила BTC, інвестори переводять кошти у біткоїн, Біткоїн може замінити Western Union, Nasdaq почне зберігати біткоїни, німецькі банки зможуть торгувати BTC, біткоїн не буде платіжним засобом у ЦАР, засновника FTX звинуватили у підкупі, CFTC судитиметься з Binance. Юлiя Савицька 31 березня 2023
Данія визначилася з оподаткування біткоїна Данія визначилася з оподаткування біткоїна Верховний cуд країни визнав його спекулятивним активом. Юлiя Савицька 31 березня 2023
Курс біткоїна за тиждень: бокова корекція Курс біткоїна за тиждень: бокова корекція Попри проблеми біржі Binance, ринкова вартість BTC залишається стабільною. Дмитро Харьков 31 березня 2023