Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Нова версія Bitcoin Core, біткоїн продовжує дорожчати, новий гаманець від компанії Джека Дорсі, Google не проти реклами біткоїн-ETF, у Лугано можна сплатити податки біткоїнами, на CME сплеск інтересу до BTC-ф'ючерсів, мережа ресторанів у Канаді закуповує BTC, в ЄЦБ усвідомили перспективність Біткоїна.

Вийшла нова версія Bitcoin Core

Вийшла нова версія програмного забезпечення Біткоїна – Bitcoin Core (26.0). Як і заплановано, її було активовано через пів року після оновлення.

Оновлення клієнта охоплює кілька важливих змін. Зокрема, додано експериментальну підтримку протоколу v2 (BIP324). Нова версія також поліпшує стійкість до атак типу «затемнення» (eclipse) та «розбивка на розділи» (partition) за допомогою підтримки вихідних з'єднань з кожною доступною мережею.

Біткоїн перевищив $44 000

Курс біткоїна за тиждень (1–8 грудня) зріс на 12,8% і становить $43 200. BTC зміцнює позиції через попит інституційних інвесторів та плани лібералізації регулювання.

Протягом більшої частини тижня біткоїн постійно зростав і навіть у моменті перевищував $44 000. Лише наприкінці тижня настала певна консолідація і цифровий актив дещо скоригувався.

Компанія Джека Дорсі презентувала гаманець Bitkey

Компанія Джека Дорсі Block, Inc. анонсувала попереднє замовлення свого нового апаратного гаманця Bitkey.

Новинка містить мобільний застосунок, апаратний пристрій і комплексні інструменти відновлення, орієнтовані як на досвідчених користувачів, так і на початківців.

Google дозволить рекламу біткоїн-ETF

На тлі ажіотажу навколо можливого схвалення з боку Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) заявок на запуск спотових біткоїн-ETF інтернет-гігант Google має намір дозволити рекламу біржових фондів уже з 2024 року.

Зокрема, Google оновив політику щодо цифрових активів і супутніх товарів, щоб уточнити сферу охоплення та вимоги до реклами трастів цифрових монет.

У Лугано дозволили сплачувати податки біткоїнами

У Швейцарії місто Лугано дозволило з 5 грудня сплачувати податки та комунальні рахунки за допомогою біткоїнів і стейблкоїнів.

Якщо раніше біткоїн-платежі в Лугано поширювалися лише на транзакції, що відбуваються на міському онлайн-порталі, то тепер муніципалітет розширив цю можливість на всі свої рахунки, незалежно від характеру послуги чи суми.

На CME ажіотаж навколо BTC-ф'ючерсів

Сума відкритих позицій по ф'ючерсах на біткоїн за 30 днів досягла $5,2 млрд на чиказькій біржі Chicago Mercantile Exchange (CME), що на $200 млн менше за історичний максимум, досягнутий наприкінці жовтня 2021 року.

Зростання відкритого інтересу відбувається на тлі подорожчання біткоїна, вартість якого досягла позначки $44 000.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни

Канадська мережа ресторанів TAHINI'S офіційно оголосила про те, що почала купувати біткоїни коштом зі свого корпоративного рахунку.

У компанії зазначили, що обрали таку стратегію, у «правильності якої вони не мають наміру нікого переконувати». При цьому в TAHINI'S наголосили, що стежать за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора та його інвестиціями у біткоїн.

У ЄЦБ визнали, що біткоїн може замінити фіат

Біткоїн і криптовалюти можуть виступати альтернативою фіатним грошам у країнах з ринком, що формується, і молодшим населенням. Про це йдеться у доповіді Європейського центрального банку.

У ЄЦБ зазначили, що девальвація національних валют призвела до зростання транзакцій у мережі Біткоїна. Таким чином, цифрові валюти можуть набути поширення серед приватних осіб і компаній для компенсації відсутності фінансових альтернатив.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024