Вийшла нова версія Bitcoin Core

Вийшла нова версія Bitcoin Core

Оновлення розширює функціонал та безпеку програмного забезпечення, а також покращує користувацький інтерфейс.

Вийшла нова версія програмного забезпечення Біткоїна – Bitcoin Core (26.0). Як і заплановано, вона була запроваджена через пів року після попереднього оновлення. Про це повідомила команда Біткоїн-розробників у офіційному релізі.

Оновлення клієнта включає декілька важливих змін. Зокрема додано експериментальну підтримку протоколу v2 (BIP324). Нова версія також покращує стійкість до атак типу «затемнення» (eclipse) і «розбиття на розділи» (partition) через підтримку вихідних з'єднань з кожною доступною мережею.

Вийшла нова версія Bitcoin Core
Анонс Bitcoin Core 26.0 на GitHub. Джерело: GitHub.

Було оновлено та додано декілька нових RPC (віддалених викликів процедур). Вирази мініскриптів тепер можна використовувати у дескрипторах Taproot для всіх RPC, що працюють з ними. Оновлення також містить зміни у відображенні транзакцій, нову опцію меню для перенесення застарілих гаманців, а також позначення виводів PSBT з оплатою на власний гаманець через власну адресу.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що таке RPC

RPC, або віддалений виклик процедур, – це протокол, який дозволяє програмі запитувати послугу у програмного забезпечення, розташованого в іншій комп'ютерній мережі, без необхідності розбиратися в її деталях.

У контексті Bitcoin Core, RPC використовуються для взаємодії з мережею Біткоїна, дозволяючи користувачам запитувати інформацію, відправляти транзакції, керувати гаманцями та виконувати різні інші дії. Вони надають можливість зовнішнім програмам взаємодіяти з програмним забезпеченням Bitcoin Core, забезпечуючи автоматизацію та інтеграцію з іншими системами або користувацькими інструментами.

Попередні оновлення

Нові версії клієнта Bitcoin Core, як правило, виходять двічі на рік. Так, минулого року було активовано Bitcoin Core 24.0. Головною зміною у протоколі стала модифікація статусу опції Replace-by-Fee (RBF). Раніше її можна було додавати за вибором користувача, а тепер вона стала використовуватися за замовчуванням.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024