Вийшла нова версія Bitcoin Core

Вийшла нова версія Bitcoin Core

Протокол став зручнішим, покращено його конфіденційність та безпеку.

Вийшла нова версія програмного забезпечення Біткоїна – Bitcoin Core (24.0). Над оновленням протоколу 112 розробників працювали близько сімох місяців, повідомляє Bitcoin Magazine.

Головною зміною у протоколі стала модифікація статусу опції Replace-by-Fee (RBF). Раніше її можна було додавати за вибором користувача, а тепер вона стала використовуватися за замовчуванням.

Практична реалізація RBF. Джерело: BitPay
Практична реалізація RBF. Джерело: BitPay

Така інновація створить додаткову фінансову підтримку для майнерів, а також стимулюватиме власників монет використовувати Lightning Network замість здійснення транзакцій з нульовим підтвердженням. Більшість біткоїнерів переконана, що RBF відповідає баченню Біткоїна Сатоші Накамото.

Що таке RBF

RBF – це функція, що дозволяє нодам обирати між непідтвердженими транзакціями відповідно до сплачених комісій. Таким чином перевага надаватиметься тим користувачам, що сплатили вищі комісії. Тобто їхні транзакції оброблятимуться першочергово.

Відправник BTC також матиме можливість оцінити попередній час, що буде необхідний для підтвердження транзакцій та, у разі необхідності, запропонувати вищі комісії. Цей апдейт створюватиме додаткові виклики для біткоїн-банкоматів, які переважно використовували транзакції із нульовим підтвердженням, щоб миттєво задовольняти запити користувачів.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Інші зміни в протоколі

Bitcoin Core додає підтримку Miniscript, що є фреймворком для скриптової мови програмування, яка використовується розробниками Біткоїна. Таким чином досягатиметься краща систематизація та захищеність програмного коду. Гаманці та адреси можуть бути створені за допомогою Miniscript, а опція надсилання монет з таких адрес буде реалізована у наступних версіях.

Також додана додаткова рандомізація, що дозволяє повністю витрачати UTXO та таким чином збільшити приватність власників BTC. Нова версія Bitcoin Core продовжує оптимізувати дескриптори, що уможливлюють створення бекапу гаманця та відновлення його у стандартному форматі.

Bitcoin Core 24.0 також запроваджує зміни у графічному інтерфейсі (GUI), що робить використання функціонала зручнішим для нетехнічних юзерів. Відбулася опосередкована інтеграція GUI з файлом bitcoin.conf за допомогою файлу settings.json.

Нова версія також дозволяє завантажувати заголовки блоків двічі. Таким чином досягається оптимальний баланс між швидкістю обробки та надійністю підтвердження блоків. Такий підхід є більш ефективним у порівнянні з «точками перевірки», які залежали від первісної вибірки із ланцюжка.

Інші реалізації Біткоїна

Хоча Bitcoin Core залишається безумовним лідером (98% вузлів використовують цю програму-агент), є й інші реалізації Біткоїна. Існують різні підходи до значення цих альтернативних бачень. Проте децентралізована природа Біткоїна дозволяє всім розробникам та іншим учасникам процесу пропонувати власні зміни та інновації. Якщо вони відповідають принципам Біткоїна та підтримуються переважною більшістю біткоїнерів, вони можуть бути застосовані.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Gemini встигла вивести $282 млн напередодні банкрутства Genesis Представники біржі пояснили це тим, що занепокоєні через ситуацію з TerraUSD. Володимир Гришенко 29 вересня 2023