В ЄЦБ визнали, що біткоїн може замінити фіат

В ЄЦБ визнали, що біткоїн може замінити фіат

Аналітики звернули увагу, що девальвація національних валют призвела до зростання BTC-транзакцій.

Біткоїн і криптовалюти можуть виступати альтернативою фіатним грошам у країнах з ринком, що формується, і молодшим населенням. Про це йдеться у доповіді Європейського центрального банку.

У ЄЦБ зазначили, що девальвація національних валют призвела до зростання транзакцій у мережі Біткоїна. Отже, цифрові валюти можуть набути поширення серед приватних осіб і компаній для компенсації відсутності фінансових альтернатив.

В основі документа – аналіз біткоїн-транзакцій у парах із 44 фіатними валютами на найбільших P2P-платформах LocalBitcoins та Paxful за період із січня 2018 по квітень 2022 року.

Під час дослідження аналітики звернули увагу на негативну кореляцію між показниками банківської глибини та цифровізації з частотою використання біткоїна та криптовалют.

Як Біткоїн може замінити фіат

Біткоїн є потенційною альтернативою національним валютам у низці сценаріїв, здебільшого в умовах економічної нестабільності, високої інфляції або коли довіра до традиційних фінансових систем та урядів слабшає.

У країнах, де валютний контроль суворий і доступ до глобальних фінансових ринків обмежений, біткоїн може використовуватися як засіб для збереження та передачі вартості, забезпечуючи певний ступінь фінансової свободи та захисту від валютного знецінення.

Також у ситуаціях, коли національна валюта схильна до різких коливань чи девальвації, біткоїн може бути надійним зберігачем вартості, пропонуючи альтернативу для збереження капіталу.

Крім того, у контексті глобалізації та цифрової економіки біткоїн є універсальним інструментом розрахунків, дозволяючи здійснювати транскордонні перекази швидко, з мінімальними комісіями і без потреби валютного обміну.

Що таке фіатні гроші?
Що таке фіатні гроші?
Фіатні гроші – це платіжний засіб, не забезпечений матеріальним активом чи товар...
Bitcoin Magazine 01 серпня 2023

Ставлення президента ЄЦБ до Біткоїна

Одним із головних критиків Біткоїна сьогодні є голова Європейського центробанку Крістін Лагард. За її словами, біткоїн нічим не забезпечений і не має об'єктивної вартості.

Однак, попри ставлення до цифрових активів, її син, як вона сама зізналася, зробив «невеликі інвестиції».

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024