Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна

У Раді зареєстрували новий законопроєкт про податки для Біткоїн-індустрії, в Україні правоохоронці навчилися відстежувати BTC-транзакції, Tether інвестує у видобуток біткоїнів, Genesis і Three Arrows порозумілися, майнери за день заробили рекордну суму, зросла кількість гаманців з BTC від $1 млн, з Казахстану йдуть майнери, збільшилися інвестиції в біржові біткоїн-продукти.

У Раду внесли новий законопроєкт про біткоїн-податки в Україні

У Верховній Раді 17 листопада зареєстровано новий законопроєкт №10225-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обігу віртуальних активів в Україні».

Документ, розроблений Мінцифри, запроваджує податкові ставки для фізосіб від 5% до 18%.

Українських правоохоронців навчили відстежувати BTC-транзакції

Група українських правоохоронців та працівників наглядових органів завершила курс із розслідування фінансових злочинів, скоєних з використанням цифрових активів.

Курс, який відбувся з 14 по 17 листопада у Відні, організували Офіс Координатора економічної та екологічної діяльності ОБСЄ спільно з Управлінням ООН з наркотиків та злочинності.

Tether хоче інвестувати $500 млн у майнінг BTC

Компанія Tether, емітент стейблкоїнів USDT, збирається інвестувати $500 млн у майнінг біткоїнів.

На створення дата-центрів кошти виділятимуться протягом пів року. Частина з цих грошей піде на придбання часток у інших майнінгових компаній. Вже створюються ферми в Уругваї, Парагваї та Сальвадорі. Потужність кожної з них становить від 40 до 70 мегават. Мета компанії – досягти 1% у глобальному хешрейті мережі Біткоїна.

Genesis та Three Arrows Capital уклали мирову угоду

Збанкрутілий криптовалютний кредитор Genesis погодився задовольнити претензії збанкрутілого хедж-фонду Three Arrows Capital (3AC) на $1 млрд, сплативши лише $33 млн.

Угода, викладена у заяві від 9 листопада, стала результатом «широких переговорів» між сторонами, і Genesis просить суд Нью-Йорка у справах банкрутства дати добро на врегулювання претензій.

За день майнери заробили рекордні $44 млн

12 листопада майнери біткоїна заробили $44 млн у вигляді винагород за видобуті блоки, що є рекордним показником у 2023 році.

Наразі майнери отримують 6,25 BTC за кожен успішно видобутий блок на додаток до комісійних за транзакції. 12 листопада щоденна винагорода майнерів перевищила $44 млн, що востаннє спостерігалося у квітні 2022 року.

Число BTC-гаманців, що зберігають від $1 млн, потроїлося

Кількість адрес, на яких зберігається понад $1 млн у біткоїнах, цього року збільшилася більше ніж утричі.

Так, кількість адрес, на яких зберігається понад $1 млн у BTC, збільшилася з 23 795 (станом на 1 січня 2023 року) до 81 925. Таким чином, за 11 місяців зростання становило 237%.

Майнери залишають Казахстан, але влада не бачить у цьому проблеми

У Казахстані стрімко скорочується майнінгова галузь після підвищення податкового навантаження та ліквідації «сірих схем» щодо отримання фіскальних пільг.

Зміни на ринку почалися після запровадження так званої прогресивної шкали й усіх тих податкових заходів, які сьогодні передбачено законодавством.

Інвестиції у біржові біткоїн-продукти рекордно зросли

Інституційний попит на біржові продукти на основі біткоїна (ETP) за останній місяць зріс на 27 095 BTC.

Таким чином, зараз приплив капіталу навіть більший, ніж у квітні, коли BlackRock подала заявку на запуск спотового біткоїн-ETF. Ажіотаж пояснюється тим, що наближення кінцевого терміну затвердження заявок на спотові біткоїн-ETF викликало великий інтерес з боку інституціональних інвесторів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024