Інвестиції у біржові біткоїн-продукти рекордно зросли

Інвестиції у біржові біткоїн-продукти рекордно зросли

Інституційні інвестори вбачають значний потенціал у головному цифровому активі напередодні халвінгу.

Інституційний попит на біржові продукти на основі біткоїна (ETP) за останній місяць зріс на 27 095 BTC. Про це повідомляє The Block.

Таким чином зараз приплив капіталу навіть більший, ніж у квітні, коли BlackRock подала заявку на запуск спотового біткоїн-ETF.

Ажіотаж пояснюється тим, що наближення кінцевого терміну затвердження заявок на спотові біткоїн-ETF викликало значний інтерес з боку інституційних інвесторів. Це призвело до того, що інвестиції в ETP (біржові продукти на основі біткоїна) досягли історичного максимуму.

Інвестиції у біржові біткоїн-продукти рекордно зросли
Сукупний обсяг активів біткоїн-ETP. Джерело: The Block.

Однак цей сплеск оптимізму серед інституційних інвесторів відрізняється від настроїв серед біткоїн-трейдерів. Попри те, що вони зберігають бичачі позиції з постійними ф'ючерсними преміями, на ринку зберігається значна невизначеність. Ставки фінансування, що перевищують нейтральні, та торгівля з премією до спотового ринку свідчать про настороженість серед власників коротких позицій.

Що таке біткоїн-ETF?
Що таке біткоїн-ETF?
Біткоїн-ETF (біржові фонди) призначені для відстеження ефективності базового акт...
Bitcoin Magazine 08 серпня 2023

Що таке біткоїн-ETP

Біржові продукти на основі біткоїна (ETP) – це фінансові інструменти, які відстежують ціну BTC і торгуються на традиційних фондових біржах. Ці продукти надають інвесторам доступ до біткоїна без необхідності безпосередньо володіти або зберігати сам актив.

ETP можуть мати різні форми: біржові фонди (ETF), біржові облігації (ETN) або біржові сертифікати (ETC). Вартість ETP, як правило, залежить від базового активу – в цьому випадку, біткоїна. ETP набули популярності, оскільки вони забезпечують належний рівень зручності, ліквідності та регуляторного нагляду, що приваблює традиційних інвесторів.

Можливе схвалення ETF-заявок

Наприкінці жовтня спотовий біткоїн-ETF компанії BlackRock – iShares Bitcoin Trust – з'явився у списку Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC). Цей крок, на думку експертів, передує схваленню заявки на біржовий біткоїн-фонд з боку Комісії з цінних паперів та бірж (SEC). Більшість аналітиків очікує на схвалення заявок від SEC до 10 січня 2024 року.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023