Біткоїн-ETF від BlackRock з'явився у списку DTCC

Біткоїн-ETF від BlackRock з'явився у списку DTCC

Цей крок, на думку експертів, передує схваленню заявки на біржовий біткоїн-фонд з боку SEC.

Спотовий біткоїн-ETF компанії BlackRock – iShares Bitcoin Trust – з'явився у списку Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC). Про це написав аналітик Bloomberg Ерік Балчунас на своїй сторінці у соцмережі X (Twitter).

Заявка BlackRock ще поки не отримала схвалення Комісії з цінних паперів і бірж (SEC), проте спотовий біткоїн-ETF включили до лістингу DTCC, яка займається клірингом угод.

«Це перший спотовий ETF, зареєстрований у DTCC, інших поки що немає. Примітно, що BlackRock лідирує у логістичних операціях (посів, тикер, dtcc), які зазвичай відбуваються безпосередньо перед запуском. Важко не розглядати це як сигнал про те, що схвалення визначене/неминуче», – зазначив Балчунас.

Депозитарна трастова та клірингова корпорація – американська компанія з надання фінансових послуг, заснована у 1999 році, надає клірингові та розрахункові послуги на фінансових ринках. DTCC об'єднала функції Депозитарної трастової компанії (DTC) та Національної клірингової корпорації з цінних паперів (NSCC).

DTCC щодня обробляє цінні папери на трильйони доларів. Як централізована клірингова палата для різних бірж та платформ акцій DTCC розраховує транзакції між покупцями та продавцями цінних паперів і відіграє важливу роль в автоматизації, централізації, стандартизації та оптимізації світових фінансових ринків.

Розгляд заявок SEC

Протягом останніх кількох місяців до SEC було подано дев'ять заявок на спотові біткоїн-ETF. Серед найбільш відомих інвесткомпаній можна виділити BlackRock, ARK Invest та Valkyrie. Потенційне схвалення хоча б деяких із них може слугувати поштовхом до залучення інституційних інвесторів та до активних операцій із біржовими продуктами на основі біткоїна.

Востаннє наприкінці вересня комісія вкотре відклала ухвалення рішення щодо кількох заявок на створення спотових біржових біткоїн-фондів (ETF), включаючи компанію BlackRock.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Реакція ринку на можливе схвалення

Фейкова новина про схвалення комісією заявки BlackRock на запуск спотового біткоїн-ETF призвела 16 жовтня до зростання курсу BTC на 9%. У компанії пояснили це «цікавістю, що накопичилася, до головного цифрового активу».

Курс біткоїна за тиждень: консолідація триває Курс біткоїна за тиждень: консолідація триває Головний цифровий актив перебуває у боковому тренді поблизу важливого рівня опору. Дмитро Харьков 24 травня 2024
Дев’ятий день поспіль біткоїн-ETF фіксують чистий приплив коштів Дев’ятий день поспіль біткоїн-ETF фіксують чистий приплив коштів Лідером з надходжень знову став фонд IBIT від BlackRock, за ним слідує FBTC від Fidelity. Володимир Гришенко 24 травня 2024
На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна Висоту у 8849 метрів за 50 днів підкорив біткоїнер Дадван Юсуф. Володимир Гришенко 24 травня 2024