Українських правоохоронців навчили відстежувати BTC-транзакції

Українських правоохоронців навчили відстежувати BTC-транзакції

Проєкт ОБСЄ реалізується не лише в Україні, а й у Молдові та Грузії.

Група українських правоохоронців і працівників наглядових органів завершила курс із розслідування фінансових злочинів, скоєних з використанням цифрових активів. Про це повідомляється на офіційному сайті Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Курс, який тривав з 14 по 17 листопада у Відні, організували Офіс Координатора економічної та екологічної діяльності ОБСЄ спільно з Управлінням ООН з наркотиків і злочинності.

«Зі зростанням використання криптовалют в Україні існує гостра потреба у зміцненні потенціалу правоохоронних і наглядових органів. Це важливо для ефективних розслідувань, пов'язаних із відмиванням грошей та іншими фінансовими злочинами», – заявив Ральф Ернст, виконуючий обов'язки координатора економічної та екологічної діяльності ОБСЄ.

Під час курсу учасники дізналися про сучасні методи та практичні інструменти для розслідування фінансових злочинів, скоєних з використанням криптовалют.

Проєкт фінансується США, Великою Британією, Німеччиною, Румунією, Польщею та реалізується у Грузії, Молдові й Україні.

Чому Біткоїн-спільнота проти відстежування BTC-транзакцій

Біткоїн-спільнота виступає категорично проти ініціатив та практик відстежування біткоїн-транзакцій. Філософія Біткоїна базується на забезпеченні фінансової свободи та конфіденційності, що суперечить концепції широкомасштабного спостереження та аналізу транзакцій. Останнє властиво традиційним банківським системам.

Крім цього, Біткоїн-спільнота побоюється, що відстежування транзакцій може призвести до цензури або дискримінації. Наприклад, якщо певні адреси або транзакції будуть позначені як підозрілі, це може призвести до відмови в обслуговуванні або заморожування коштів, навіть якщо діяльність користувача є цілком законною.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто ще вчить українських правоохоронців

Відділ кримінальних розслідувань Податкової служби США (IRS) спільно з міжнародними партнерами також проводить для співробітників українських правоохоронних органів курси, присвячені відстежуванню біткоїн- та криптовалютних транзакцій.

У межах освітньої ініціативи їх знайомлять з інструментами, потрібними для боротьби з відмиванням грошей, аналізу шахрайських криптовалютних транзакцій та підвищення ефективності криміналістичних розслідувань, пов'язаних із блокчейном.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024