Українських правоохоронців навчили відстежувати BTC-транзакції

Українських правоохоронців навчили відстежувати BTC-транзакції

Проєкт ОБСЄ реалізується не лише в Україні, а й у Молдові та Грузії.

Група українських правоохоронців і працівників наглядових органів завершила курс із розслідування фінансових злочинів, скоєних з використанням цифрових активів. Про це повідомляється на офіційному сайті Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Курс, який тривав з 14 по 17 листопада у Відні, організували Офіс Координатора економічної та екологічної діяльності ОБСЄ спільно з Управлінням ООН з наркотиків і злочинності.

«Зі зростанням використання криптовалют в Україні існує гостра потреба у зміцненні потенціалу правоохоронних і наглядових органів. Це важливо для ефективних розслідувань, пов'язаних із відмиванням грошей та іншими фінансовими злочинами», – заявив Ральф Ернст, виконуючий обов'язки координатора економічної та екологічної діяльності ОБСЄ.

Під час курсу учасники дізналися про сучасні методи та практичні інструменти для розслідування фінансових злочинів, скоєних з використанням криптовалют.

Проєкт фінансується США, Великою Британією, Німеччиною, Румунією, Польщею та реалізується у Грузії, Молдові й Україні.

Чому Біткоїн-спільнота проти відстежування BTC-транзакцій

Біткоїн-спільнота виступає категорично проти ініціатив та практик відстежування біткоїн-транзакцій. Філософія Біткоїна базується на забезпеченні фінансової свободи та конфіденційності, що суперечить концепції широкомасштабного спостереження та аналізу транзакцій. Останнє властиво традиційним банківським системам.

Крім цього, Біткоїн-спільнота побоюється, що відстежування транзакцій може призвести до цензури або дискримінації. Наприклад, якщо певні адреси або транзакції будуть позначені як підозрілі, це може призвести до відмови в обслуговуванні або заморожування коштів, навіть якщо діяльність користувача є цілком законною.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто ще вчить українських правоохоронців

Відділ кримінальних розслідувань Податкової служби США (IRS) спільно з міжнародними партнерами також проводить для співробітників українських правоохоронних органів курси, присвячені відстежуванню біткоїн- та криптовалютних транзакцій.

У межах освітньої ініціативи їх знайомлять з інструментами, потрібними для боротьби з відмиванням грошей, аналізу шахрайських криптовалютних транзакцій та підвищення ефективності криміналістичних розслідувань, пов'язаних із блокчейном.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023